Olkusz

W sobotę 11 listopada, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przeprowadził Otwarty Turniej Tenisa Stołowego – 8. Memoriał Henryka Swędzioła. Zawody odbyły się w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Wiejskiej 1a. Współorganizatorami turnieju byli: LKS „Kłos” Olkusz, Powiatowe Zrzeszenie LZS, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego oraz firmy Modest z Łodzi, Rapid i Sondmar z Olkusza.

Impreza tradycyjnie odbyła się w dniu Narodowego Święta Niepodległości i po raz ósmy dedykowana była śp. Henrykowi Swędziołowi, współtwórcy turnieju. Poprzez Memoriał trwa wspomnienie znakomitego człowieka, wieloletniego działacza oraz świetnego pedagoga i trenera tenisa stołowego, który swojej ukochanej dyscyplinie poświęcił wiele pracy i serca.

Turniej przy udziale przedstawicieli organizatorów otworzyła żona Patrona Memoriału – Barbara Swędzioł, która wspólnie z małżonkiem prowadziła sekcję tenisową w ULKTS Jaroszowiec. Uczestników serdecznie powitał również dyrektor MOSiR-u Jacek Bujas, a wśród gości specjalnych zabierających głos znalazł się też radny Rady Miejskiej w Olkuszu i Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Wojciech Ozdoba. Z racji święta narodowego, w trakcie części oficjalnej wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, którego poprzedziła symboliczna minuta ciszy ku pamięci Patrona imprezy.

Przy stołach stanęło 178 zawodniczek i zawodników z różnych stron Polski i nie tylko, bowiem do Olkusza zawitali amatorzy tenisa z Czech. Rozegrano 15 kategorii wiekowych z podziałem na dziewczęta/kobiety i chłopców/mężczyzn. W turnieju amatorów uczestniczyło 87 osób, a w turnieju dla zawodników z licencjami, w którym także mogli brać udział amatorzy, wystartowało 91 osób. Najliczniej dopisali mężczyźni w kategorii amatorzy urodzeni w roku 2004 i starsi, gdzie do zmagań przystąpiło 48 zawodników. Sportowa rywalizacja trwała blisko 10 godzin.

Trzy najlepsze osoby w każdej kategorii otrzymały dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe lub bony podarunkowe do wykorzystania na zakup sprzętu sportowego. W kategorii Seniorów Powiatowe Zrzeszenie LZS ufundowało dodatkowo nagrody finansowe.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska z KOZTS w składzie: Joanna Dąbrowska – przewodnicząca, Jacek Banyś oraz Andrzej Wieczorek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz Partnerom wydarzenia, już teraz zapraszając na przyszły rok. Wtedy to ponownie 11 listopada spotkamy się przy stołach, rywalizując o jak najlepsze wyniki, a przy tym zachowując pamięć o Patronie zmagań, wedle prawdy, że: „Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”.

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze