Gmina Klucze

W gminie Klucze trwają dofinansowane z unijnych funduszy termomodernizacyjne prace w dwóch obiektach –  Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ryczówku i Domu Ludowym w Cieślinie.  Podobna inwestycja jest również realizowana w budynku wielofunkcyjnym w Kolbarku.

Te dwa projekty uzyskały dofinansowanie w ramach konkursu na głęboką modernizację energetyczną budynków użyteczności publicznej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W obu obiektach zaplanowano: docieplenie ścian, stropów, stropodachów; wymianę poszycia dachowego i starej stolarki okiennej i drzwiowe, modernizację oświetlenia (wymiana starych źródeł światła w obiekcie na energooszczędne oświetlenie z wykorzystaniem technologii LED), modernizację systemu grzewczego, montaż nowych grzejników oraz budowę instalacji fotowoltaicznych. Wysokość dotacji to 1 639 900,57 złotych.

-Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią staramy inwestować tworząc możliwości pracy dla naszych firm. Inwestycje się rozpoczęły. Termomodernizację Domu Ludowego w Cieślinie mamy zakończyć do lutego 2021 roku, a szkoły w Ryczówku do września 2021 roku – mówi wójt gminy Klucze Norbert Bień.

Z kolei w budynku wielofunkcyjnym w Kolbarku zakres prac obejmuje ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż instalacji fotowoltaicznej, przebudowę instalacji elektrycznej. Całości dopełni odtworzenie nawierzchni chodników.

fot. Rafał Jaworski

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze