Olkusz

Od kilku tygodni mamy do czynienia z dużą ilością zachorowań na COVID-19. Do punktów wymazowych zgłasza się wiele osób z podejrzeniem zakażenia. Część mieszkańców sygnalizuje naszej redakcji swoje uwagi, dotyczące procedury testowania na obecność koronawirusa w organizmie.

Testowanie na SARS-CoV-2 to zakrojone na szeroką skalę przedsięwzięcie. W całym kraju łącznie sprawdzono dotąd 13,2 mln próbek pobranych od 12,9 mln osób. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, odkąd uzyskali taką możliwość, zlecili ponad 3,5 mln badań. Z raportów Ministerstwa Zdrowia wynika, że we wtorek, 13 kwietnia 2021 r., wykonano ponad 99 tys. testów i wykryto 21 283 zakażeń. W naszym powiecie zrobiono ich 200. Ponad ¼ z nich dała wynik pozytywny. Część z mieszkańców ma swoje uwagi do tego, jak wygląda ten proces w olkuskim szpitalu.

– Spotkałem się niedawno z taką sytuacją, że po otrzymaniu skierowania na wymaz sprawdziłem na stronie starostwa, że punkt pobrań w szpitalu jest czynny od godz.8:00. Po przybyciu na miejsce taka sama informacja widniała na drzwiach SOR-u. W punkcie pobrań było natomiast napisane, że czynne jest od godziny 11:00. Czekała tam spora grupa ludzi. Po pół godziny stwierdziliśmy, że nie ma sensu dłużej tam stać i trzeba wrócić o godz.11:00. Dlaczego nie  ma jednolitej i rzetelnej informacji na temat godzin otwarcia punktu? – taki mail wpłynął na naszą redakcyjną skrzynkę jakiś czas temu.

Mieszkaniec skarży się również na inne kwestie. – Przy wjeździe na teren szpitala brakuje wyraźnego oznakowania, jak dotrzeć do punktu poboru wymazów – słyszymy od jednego z mieszkańców, który  postanowił opowiedzieć nam o swojej wizycie w placówce. Zauważa on również że nie jest to punkt typu drive – thru, tylko zwykła kolejka. – W jednej kolejce stoją osoby, które idą na wymaz, bo mają objawy (czyli potencjalnie mogą być chore) i osoby, które czują się dobrze, ale muszą wykonać test (np. przed wyjazdem za granicę). Czy nie powinno być dwóch kolejek, aby zminimalizować ryzyko zakażenia?  – pyta nasz Czytelnik.

Postanowiliśmy poprosić o komentarz władze Nowego Szpitala w Olkuszu. – Obecnie godziny pracy punktu pobrań wymazów zostały wydłużone. Wymazy są pobierane zgodnie z następującym harmonogramem: poniedziałek, wtorek, środa, piątek –  08:00-15:00 czwartek – 09:00-16:00; sobota, niedziela – 10:00-15:00. Informacje, które są na terenie szpitala, zostały uaktualnione. Pacjenci, którzy przychodzą na badania bez skierowania, są przyjmowani w godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, piątek –  08:00-09:00; czwartek – 09:00-10:00; sobota, niedziela – 10:00-11:00 – wylicza Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital Holding S.A. – We wszystkich miejscach publicznych obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa. Trzeba utrzymywać dystans, nosić prawidłowo maseczki. Wszystkie uwagi dotyczące pracy punktu pobrań prosimy przekazywać personelowi lub bezpośrednio do zarządu szpitala – dodaje przedstawicielka placówki.

A jakie jest zdanie naszych Czytelników na ten temat? – Zapraszamy do dyskusji!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze