paragraf-blacha

Policjanci z Olkusza zatrzymali mężczyznę, mieszkańca Klucz, który najprawdopodobniej jest sprawcą tragicznego wypadku, w którym zginął starszy mężczyzna. Jego zmasakrowane zwłoki odnaleziono na poboczu przy ulicy Głównej w Bolesławiu. Kierowca tira uciekł z miejsca zdarzenia. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło po północy 6 lipca. Ciało odnaleźli przechodnie i powiadomili policję. – Ustaliliśmy, że mężczyzna, mieszkaniec Bolesławia, został prawdopodobnie potrącony przez pojazd o dużych gabarytach. Ślady wskazywały, że był on ciągnięty przez około 400 metrów. Sprawca potrącenia uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzieliwszy pomocy ofierze. Śledztwo w tej sprawie prowadzi olkuska prokuratura – informuje młodszy aspirant Marcin Dzięcioł z olkuskiej policji.

Kilka dni trwało, nim mundurowi ustalili, że starszego człowieka potrącił najprawdopodobniej ciągnik siodłowy scania. Dowiedzieli się także, kto tragicznego dnia siedział za kierownicą pojazdu. – Ustaliliśmy również, że ciągnik siodłowy wraz ze sprawcą zjeżdża do kraju, żeby załadować towar, a następnie ma ponownie opuścić terytorium RP. Miejscem załadunku był powiat lubuski – dodaje rzecznik prasowy.

Policjanci z Olkusza i Krakowa odnaleźli tira. Na aucie zabezpieczyli ślady biologiczne. Decyzją prokuratury kierowca został zatrzymany. Postawiono mu zarzut spowodowania wypadku drogowego ze  skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Grozi mu od 9 miesięcy do 12 lat więzienia. Prokuratura nie zdecydowała się na areszt. Wobec sprawcy zastosowano dozór policyjny, poręczenie majątkowe w wysokości 5000 zł oraz zakaz opuszczania kraju.{jcomments off}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o