kronika policyjna

Olkusz. Policjanci zatrzymali mężczyznę z narkotykami
Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 20-letniego mieszkańca Olkusza, który posiadał narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu Narkomanii i przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 29 marca 2019 roku w mieszkaniu, na jednym z olkuskich osiedli. Podczas przeszukania w jednym z pomieszczeń lokalnych, policjanci znaleźli substancje psychotropowe i środki odurzające, które należały do 20-latka. Były to m.in. amfetamina, marihuana, haszysz, oraz 17 tabletek Ecstasy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli około 65 gramów substancji, których posiadanie zabronione jest prawem.
20-letni mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do olkuskiej komendy, gdzie śledczy przedstawili mu zarzut z art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zgodnie z art. 62 ust. 1 Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Olkusz. Włamanie do firmy
Policjanci z Olkusza zajmują się sprawą kradzieży z włamaniem, do której doszło 28 marca 2019 roku w Olkuszu. Złodziej włamał się do budynku firmy i ukradł m.in. elektronarzędzia o wartości kilku tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Olkusz. Kradzież portfela
Policjanci z komendy przyjęli zawiadomienie o kradzieży portfela, do której doszło 2 kwietnia 2019 roku w autobusie. Złodziej ukradł portfel, w którym znajdowały się m.in. dokumenty. Szkodę poniósł mieszkaniec Osieka.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze