slupki

Przed niektórymi blokami na olkuskich osiedlach pojawiły się słupki, skutecznie uniemożliwiające parkowanie samochodów na trawnikach czy chodnikach. O takie interwencje do władz Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zwracają się mieszkańcy, którzy mają dosyć rozjeżdżonych zieleńców i zastawionych autami chodników. Trudno też dziwić się kierowcom, codziennie mającym niemałe problemy z parkowaniem na zatłoczonych osiedlowych uliczkach. Miejsc postojowych brakuje wszędzie, a w tegorocznym budżecie miasta zaplanowano budowę tylko jednego ogólnodostępnego parkingu  – pomiędzy ul. Biema a ul. Sosnową, przy kościele św. Maksymiliana.

Pracownicy OSM ogrodzili trawnik słupkami m. in. przy blokach przy ul. Krasińskiego. Wjazd tuż pod osiedlowy blok przy ul Sławkowskiej blokują z kolei betonowe donice. – Tego typu działania wykonujemy na prośby mieszkańców. Rozumiemy, że nie wszyscy chcą mieć nieraz tuż pod oknem zaparkowane auta. Z drugiej strony wiadomo, że kierowcy nie mają łatwo. Nie wszędzie jednak da się wygospodarować miejsca postojowe. Problemem jest kwestia uzbrojenia terenu. Tam, gdzie się wydaje, że mógłby być nawet niewielki parking, często przebiegają podziemne instalacje gazowe czy ciepłownicze. Tak jest na przykład przy wjeździe na Baczyńskiego od drogi na Trzebinię. Kolejna sprawa to kwestie własnościowe. Nie wszystkie tereny na osiedlach należą do nas – niekiedy są to działki gminne bądź prywatne. Poza tym na miejsca parkingowe muszą się zgodzić wszyscy mieszkańcy danego bloku, bo każdy blok i działki do niego przypisane są rozliczane osobno. Były już takie rozmowy, ale nie wszyscy zgadzają się, by z funduszu remontowego wykonać takie inwestycje – tłumaczy prezes OSM Mirosław Otwinowski.

Olkuscy kierowcy mogą w tym roku liczyć tylko na jeden nowy ogólnodostępny parking, który sfinansuje gmina. Inwestycja przy kościele św. Maksymiliana miała zakończyć się w czerwcu, ale przeciągają się procedury z uzyskaniem decyzji od Lasów Państwowych o wyłączeniu tego terenu z produkcji leśnej. Według projektu zmieści się tam około 100 samochodów.  – Lasy Państwowe jeszcze w ubiegłym roku pozytywnie zaopiniowały nasz  wniosek, czekamy tylko na decyzję. Po skompletowaniu dokumentów, czyli m. in. projektu i pozwolenia na budowę, w okolicach sierpnia powinny ruszyć prace – mówi naczelnik Wydziału Drogowego olkuskiego magistratu Artur Kocjan.

W miejskim budżecie w dziale drogowych inwestycji jest jeszcze zabezpieczona kwota na projekt parkingu dla mieszkańców przy ul. Żuradzkiej. – Mamy też 200 tys. złotych na drobne drogowe remonty czy miejsca postojowe z funduszy dla osiedli i sołectw – dodaje Artur Kocjan. W najbliższym czasie powinna zapaść decyzja, co do terminu rozpoczęcia budowy parkingu z prawdziwego zdarzenia na tzw. klepisku pomiędzy ul. Orzeszkowej a ul. Baczyńskiego. Projekt jest już gotowy.

31
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
31 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
kierowcaObserwatorGracePRL plusZyleta Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
parkingowy
parkingowy

Samochodów przybywa ale olkuska katowładza ma to wszystko gdzieś. Olkuska katowładza ma inne problemy, nikt do końca nie wie jakie, ale jakieś tam widocznie ma. Olkuska katowładza węszy gdzieby tu jaką nową kaplicę ciemniakom postawić, albo które by tu jeszcze grunta watykańczykom oddać. A samochody? Phi! Nie zawracajcie im ludzie głowy takimi problemami, oni już mają głowy w obłokach a nie na ziemi, tej ziemi 😆 😆 😆

Ku Klux Kran
Ku Klux Kran

No dobra, dosyć tych żartów. Jak narazie o parkingach tylko się mówi. Ale kiedy te parkingi już będą to nie będzie którędy do nich dojechać, takie mamy dziurawe drogi 🙁

kamil.kamil
kamil.kamil

[quote name=”parkingowy”]Samochodów przybywa ale olkuska katowładza ma to wszystko gdzieś. Olkuska katowładza ma inne problemy, nikt do końca nie wie jakie, ale jakieś tam widocznie ma. Olkuska katowładza węszy gdzieby tu jaką nową kaplicę ciemniakom postawić, albo które by tu jeszcze grunta watykańczykom oddać. A samochody? Phi! Nie zawracajcie im ludzie głowy takimi problemami, oni już mają głowy w obłokach a nie na ziemi, tej ziemi 😆 😆 :lol:[/quote]Chłopie, jesteś tak nudny że robi się źle. Mam dla ciebie jedną radę, no może dwie: 1. Umów się na spotkanie z tą „katowładzą” – jak ich nazywasz i wyjaśnij sobie z… Czytaj więcej »

Sonsiad
Sonsiad

U nas był taki sąsiad co donosił na każdego kto stawiał pod jego oknami a teraz ma dwa samochody i sam stawia donosiciel jeden 😡

parkingowy
parkingowy

[quote name=”kamil.kamil”]
Chłopie, jesteś tak nudny że robi się źle. Mam dla ciebie jedną radę, no może dwie: 1. Umów się na spotkanie z tą „katowładzą” – jak ich nazywasz i wyjaśnij sobie z nimi twoje problemy, wątpliwości, rozterki. Bo chyba masz ich sporo i próbujesz zajmować tym innych czytelników tego portalu. Na szczęście bez powodzenia. 2. Udaj się do dobrego lekarza, może jakieś pastylki wybawią cię z tej paranoi.
Dawno nie widziałem tak monotematycznego człowieka.
Nie pozdrawiam.[/quote]

Psecies ja tylko tak zartowałem, cłowieku, co ty na zartach sie nie znas?

Forumowicz
Forumowicz

[quote name=”parkingowy”]

Psecies ja tylko tak zartowałem, cłowieku, co ty na zartach sie nie znas?[/quote]

Ja wiem że chodziło ci o wywołanie pewnego imienia, jak narazie nie udało się 😉

Wiedzący
Wiedzący

[quote name=”TEKST”] …a w tegorocznym budżecie miasta zaplanowano budowę tylko jednego ogólnodostępnego parkingu – pomiędzy ul. Biema a ul. Sosnową, przy kościele św. Maksymiliana… [/quote] Zaraz, zaraz, Parkingowy nie pękaj tak szybko! „Ogólnodostępny parking przy kościele Maksymiliana”? Tylko jeden parking w mieście i to akurat przy kościele – CIEKAWE?! A ktoby tam na tym przykościelnym zadu[moderacja]piu zostawił na noc swój samochód? I to jeszcze na Pakusce gdzie strach chodzić za dnia? Katokościelna władza wybuduje za nasze pieniążki parking przykościelny wyłącznie dla nawiedzonych którym nie chce się nóżkami poprzebierać tylko muszą przewieźć tyłek z sąsiedniej ulicy. A kto za tym wszystkim… Czytaj więcej »

parkingowy
parkingowy

.
YES! YES! YES! 😆

Erazm
Erazm

[quote name=”Wiedzący”]…Katokościelna władza wybuduje za nasze pieniążki parking przykościelny wyłącznie dla niedzielnych nawiedzonych którym nie chce się nóżkami poprzebierać tylko muszą przewieźć tyłek na mszę z sąsiedniej ulicy. A kto za tym wszystkim stoi? Nie kto inny jak sam wszędobylski olkuski radny pajacyk w komży. A reszcie osiedlowej chołoty postawią donice, wkopią słupki i wybudują parkingi tam, gdzie się zgina dziób pingwina 😆 😆 :lol:[/quote]

I jaki z tego wniosek? Oczywisty! W Olkuszu nie rządzą Olkuszanie dla Olkusza tylko WATYKAŃSKIE SŁUGUSY które dbają o koryta swoich obwieszonych złotem chlebodawców 🙂

Hela
Hela

Oj tam oj tam … trawnik ma wiele nazw zastępczych i zastosowań, a zaparkowane auto na i tak już wydeptanym „trawniku” bez trawy, nie przeszkadza tak bardzo jak zakupkany przez milusińskich pupili trawniczek po którym można by spacerować, ale strach. Bardziej drażniące jest parkowanie na chodnikach jak nie można przejść swobodnie i trzeba po ulicach chodzić. Ale to nikomu widzę nie przeszkadza. Akurat miejsce sobie wybrali godne uwali raz w tygodniu i przy świętach. A tak jak przy przedszkolu czy szkole by nie łaska troszkę powiększyć??

Parafijanin
Parafijanin

.I tak oto powoli powstaje nam na osiedlu piękny Pałacowy Kompleks Kościelny. Z kościołem, także monotematycznym centrum kultury, i z olbrzymim, jedynym w tym roku w Olkuszu parkingiem mszalnym. Kompleks Pałacowy dla olkuskich książąt… o przepraszam za przejęzyczenie… księży. I tak oto moi drodzy parafijanie kościelna pętelka na naszym biednym styranym Olkuszu powoli się zaciąga, systematycznie, skutecznie i nieodwracalnie – za sprawą książąt (czy jak im tam) i ich ratuszowych przydupasów. I niestety, szanowni parafijanie, także po części dzięki wam bo dajecie się bezmyślni urabiać jak ciasto drożdżowe na Tradycyjne Święto Pracy 1 Maja. Ale najgorsze jest to, że przyzwyczajacie… Czytaj więcej »

Ja-cuś
Ja-cuś

znów się du*ki dorwały do klawiatur

Du pek
Du pek

[quote name=”Ja-cuś”]znów się du*ki dorwały do klawiatur[/quote]

… I Jacusie z wypranymi mózgami od chwili poczęcia 😆

Osiedlowa dewotka
Osiedlowa dewotka

Głosowałyśmy na Pana Kmitę bo obiecał nam parking przy kościele i Pan Kmita obietnicę spełnił. To dobry i mądry człowiek, godzien bycia olkuskim radnym.

Erazm
Erazm

[quote name=”Osiedlowa dewotka”]Głosowałyśmy na Pana Kmitę bo obiecał nam parking przy kościele i Pan Kmita obietnicę spełnił. To dobry i mądry człowiek, godzien bycia olkuskim radnym.[/quote]

Kochane Panie Dewotki to może przyznajcie się co wam jeszcze ministrant Kmita obiecał bo może lepiej będzie już dzisiaj Olkusz murem otoczyć, oddać za darmochę we władanie biskupów, i wiać na Zachód do Cywilizacji!?

Parafijanka
Parafijanka

Jest nadzieja na powrót kościoła Maksymiliana na ulicę Ks. Kanonika Gajewskiego. Radni nie bądźcie bezradni.Pokażcie, zę coś znaczycie w tym srebrnym grodzie z którym ks. Gajewski był związany i gdzie miał trudne zadanie-całe zycie budował kosciół, dlaczego zmieniono położenie koscioła?

Parafijanin
Parafijanin

[quote name=”Parafijanka”]Jest nadzieja na powrót kościoła Maksymiliana na ulicę Ks. Kanonika Gajewskiego. Radni nie bądźcie bezradni.Pokażcie, zę coś znaczycie w tym srebrnym grodzie z którym ks. Gajewski był związany i gdzie miał trudne zadanie-całe zycie budował kosciół, dlaczego zmieniono położenie koscioła?[/quote]

Ksiądz Gajewski wybudował kościół bo wierni kościoła potrzebują. Wierni potrzebują wybielacza, gdyż po wybieleniu żyje się piękniej, łatwiej… i głupiej. Żyjemy w wolnym demokratycznym kraju i nikt nikomu nie może zabronić żyć madrzej lub głupiej, byle potem każdy miał pretensje tylko do siebie 😆

kolo
kolo

Odbiegacie od tematu – tu trzeba pogonić burżujów w magistracie … Gdzie te słupki stoją ??? Na fotce nie można rozpoznać – no niekoniecznie jest to też faktyczna fotka.Trawnik – czy wydeptany, czy nie pozostaje zielenią i niszczenie go jest zagrożone karą tak samo jak srający byle gdzie pies… inna sprawa to nieuchronność kary – nikła w tym mieście. Kto widział ostatnio patrol policji na Osiedlu Młodych ??? Nie ma !!!A gdyby policyjny patrol walnął kilka mandatów za zieleń i za parkowanie na chodniku – zaraz reszta by się bała.Piszecie, że aut przybywa – dlaczego nie przybywa mebli ??? Bo… Czytaj więcej »

Piotruś
Piotruś

Naprawdę wszystkim polecam. „kolo” bystry jesteś i czujny :-*
http://www.youtube.com/watch?v=m00udFijVf0

Trójca Nieświęta
Trójca Nieświęta

[quote name=”kolo”]…
Piszecie, że aut przybywa – dlaczego nie przybywa mebli ??? Bo nikt nie kupuje następnego kompletu mebli nie mając go gdzie wstawić, ale auto – co tam, gdzieś się zaparkuje – choćby na trawniku i to najlepiej pod sąsiednim blokiem …[/quote]
.
RACJA! A skoro katolików nie jest stać na utrzymywanie swoich kościółków to proponuję je pozamykać aby kler nie okradał budżetu gminy i państwowego oraz nie panoszył się na koszt tych coraz liczniejszych którzy wiedzą że bozia nie istnieje 🙂

Spółdzielca OSM
Spółdzielca OSM

„Nie wszędzie jednak da się wygospodarować miejsca postojowe ……………………………………………………………………………. – tłumaczy prezes OSM Mirosław Otwinowski.”

Ustawowym obowiązkiem prezesa jest zapewnienie miejsc parkingowych właścicielom mieszkań spółdzielczych. Nie po to go wysoko opłacamy w każdym miesiącu żeby nie wiedział jak to zrobić. Podpowiedzmy mu – parkingi mogą powstać obok instalacji podziemnych na Baczyńskiego i nie tylko tam, z gminą można się dogadać ale trzeba podjąć rozmowy, Ze mną nikt nie rozmawiał o inwestycjach z funduszu remontowego a jestem spółdzielcą …

Członek
Członek

[quote name=”Spółdzielca OSM”]
Ustawowym obowiązkiem prezesa jest zapewnienie miejsc parkingowych właścicielom mieszkań spółdzielczych. .[/quote]
Prezes to ma was wszystkich „członków”, za przeproszeniem, gdzieś, bo stołek prezesa ma dożywotnio…. i co mu zrobicie naiwni …. hehehhe
Zróbcie se wspólnoty to będziecie się rządzić, a nie zawracajcie pierdołami głowy prezesowi.

kolo
kolo

[quote name=”Piotruś”] „kolo” bystry jesteś i czujny :-* [/quote] … co masz na myśli Piotrze ??? Bardzo mnie dziwi, że stołek prezesa jest dożywotni – musi być jakiś sposób na jego zmianę … już się nie da patrzeć na jego facjatę …A że jesteśmy dla władz OSM tylko zbędnymi elementami to wiemy od dawna … tylko płacić ciągle podnoszony czynsz, cicho siedzieć i nie mieć problemów – to odpowiada prezesowi … każdy interwencyjny telefon to płachta na byka …Czas zmienić prezesa …A pod kościołem na Pakusce to niech sobie księża wybudują parking dla wiernych za swoje pieniądze … a nie… Czytaj więcej »

silvox
silvox

Statut spółdzielni przewiduje możliwość zmiany prezesa(zarządu) w art. 119 ust 10 – jest to w gestii Rady Nadzorczej …
Art 124 mówi, że odwołanie wymaga pisemnego uzasadnienia, ale może byc tez ,,zrzucony ze stołka” przez Walne Zgromadzenie … jesli nie otrzyma absolutorium …

Piotruś
Piotruś

[quote name=”kolo”][quote name=”Piotruś”] „kolo” bystry jesteś i czujny :-*
[/quote]

… co masz na myśli Piotrze ??? …[/quote]

Miałem na myśli filmik na You Tube z odlatującymi kościołami na księżyc pod tytułem księża na księżyc. Ale nie jestem „Piotrem” tylko Piotrusiem, z tego co widzę nick „Piotr” jest już zarezerwowany dla „Piotra”. Dla Tego „Piotra” 🙂

Zyleta
Zyleta

Jesli chodzi o P.Kmitę- to wie gosciu gdzie sie zakręcić , a w tej chwili jest całkowicie bezkarny ! Otóż co wieczór podjeżdża narąbany na parking przed blokiem stawia autko w poprzek blokując innym wyjazd i nie ma na niego bata !!! Tak trzeba umieć się ustawić moi kochani i wiedzieć komu d…e liznąć 🙂 A wy nieświadomi mieszkańcy dalej głosujcie na te same żłoby co cztery lata , niech dalej czyszczą koryto !!!

PRL plus
PRL plus

[quote name=”Zyleta”]Jesli chodzi o P.Kmitę- to wie gosciu gdzie sie zakręcić , a w tej chwili jest całkowicie bezkarny ! Otóż co wieczór podjeżdża narąbany na parking przed blokiem stawia autko w poprzek blokując innym wyjazd i nie ma na niego bata !!! Tak trzeba umieć się ustawić moi kochani i wiedzieć komu d…e liznąć 🙂 A wy nieświadomi mieszkańcy dalej głosujcie na te same żłoby co cztery lata , niech dalej czyszczą koryto !!![/quote] Dawniej za pana miało się sekretarza a za ideologa Lenina. Dzisiaj za pana ma się katechetę, a za ideologa biskupa. Jeden reżim upadł, drugi też… Czytaj więcej »

Grace
Grace

Parkingi to jeden problem, a dojazd z koniecznosci po trawniku pod klatkę to następny. Chyba jest jakiś wymóg bezpieczeństwa i wygody mieszkanców. Straz Pozarna, karetka pogotowia, w ostateczności karawan, czy chociażby transport mebli.Jak to rozwiązać? A z okazji remontu alejek dołozyc jeszcze jeden rzad płyt i tym sposobem poszerzyć istniejace ciągi dla pieszych. Oszczedzi sie nerwów mieszkańców a i trawa ocaleje.

Parafijanka
Parafijanka

[quote name=”silvox”]Statut spółdzielni przewiduje możliwość zmiany prezesa(zarządu) w art. 119 ust 10 – jest to w gestii Rady Nadzorczej …
Art 124 mówi, że odwołanie wymaga pisemnego uzasadnienia, ale może byc tez ,,zrzucony ze stołka” przez Walne Zgromadzenie … jesli nie otrzyma absolutorium …[/quote]
Chyba już nadszedł czas. Jesli ktos za długo stołek grzeje to mu nic do głowy nie przychodzi. Chce mieć święty spokój.

Obserwator
Obserwator

[quote name=”kolo”][quote name=”Piotruś”] „kolo” bystry jesteś i czujny :-* [/quote] … co masz na myśli Piotrze ??? Bardzo mnie dziwi, że stołek prezesa jest dożywotni – musi być jakiś sposób na jego zmianę … już się nie da patrzeć na jego facjatę …A że jesteśmy dla władz OSM tylko zbędnymi elementami to wiemy od dawna … tylko płacić ciągle podnoszony czynsz, cicho siedzieć i nie mieć problemów – to odpowiada prezesowi … każdy interwencyjny telefon to płachta na byka …Czas zmienić prezesa …A pod kościołem na Pakusce to niech sobie księża wybudują parking dla wiernych za swoje pieniądze … a… Czytaj więcej »

kierowca
kierowca

[quote name=”Spółdzielca OSM”]”Nie wszędzie jednak da się wygospodarować miejsca postojowe ……………………………………………………………………………. – tłumaczy prezes OSM Mirosław Otwinowski.”

Ustawowym obowiązkiem prezesa jest zapewnienie miejsc parkingowych właścicielom mieszkań spółdzielczych. Nie po to go wysoko opłacamy w każdym miesiącu żeby nie wiedział jak to zrobić. Podpowiedzmy mu – parkingi mogą powstać obok instalacji podziemnych na Baczyńskiego i nie tylko tam, z gminą można się dogadać ale trzeba podjąć rozmowy, Ze mną nikt nie rozmawiał o inwestycjach z funduszu remontowego a jestem spółdzielcą …[/quote]
A do Krasińskiego 2 stale dopływamy i w wodzie różne kamienie są, które walą nam pod podwozie. Tyyyyle lat i ciągle g…