Rozpoczęte przed kilkoma miesiącami prace przy rozbudowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wolbromiu idą pełną parą. Główne roboty trwają obecnie na przyziemiu, gdzie zaplanowano miejsca parkingowe. Na dwóch pozostałych piętrach 3-kondygnacyjnego budynku o powierzchni 1600 m2 będą sale rehabilitacyjne, edukacyjne do terapii specjalistycznych i administracyjne, jak również duża sala do terapii ruchowej. Nowy budynek z już istniejącym będzie połączony przewiązką. Planowany termin zakończenia robót i oddanie inwestycji do użytku przewiduje się w listopadzie 2011 roku. Termin ten zbiegnie się z jubileuszem 10-lecia istnienia ośrodka dla niepełnosprawnych.

Na rozbudowę OREW w Wolbromiu Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wolbromiu, które jest inwestorem rozbudowy, otrzymało aż 3 812 410 złotych dotacji w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2009-2013, finansowanego z budżetu Unii Europejskiej.
Jak powiedziała dyrektor OREW Ewa Rosiek, początkowo wydawało się, że otworzenie ośrodka i późniejsza jego rozbudowa o dodatkowe piętro jest wystarczająca. Wkrótce okazało się, że wszystko to za mało. Tymczasem dzieci niepełnosprawnych przybywa, a ośrodek służy nie tylko dzieciom z terenu gminy Wolbrom, ale także z gmin ościennych. Dzięki nowej inwestycji w ośrodku, z którego korzysta obecnie 102 podopiecznych, zrobi się nie tylko luźniej, ale przede wszystkim przybędzie dodatkowych 50 miejsc. Rozbudowa OREW przyczyni się do rozszerzenia zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Zdecydowanej poprawie ulegną też warunki do indywidualnej terapii specjalistycznej dzieci.

Źródło:www.wolbrom.pl

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o