Klucze

Od piątku, 15 lipca, w Kluczach rozpoczyna się zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt w Ukrainie. Akcja potrwa do końca września.

– Obecna sytuacja w tym kraju jest bardzo trudna, wojna przyniosła ogrom smutku i tragedii oraz przewróciła spokojną codzienność ludności ukraińskiej powodując nadmiar cierpienia. Również psy i koty odczuły dotkliwie działania wojenne, straciły one swoich właścicieli, swoje domy, miejsca, w których czuły się bezpiecznie lub z przyczyn pokrewnych stały się z dnia na dzień stworzeniami bezdomnymi czekającymi na pomoc człowieka.  Zachęcamy wszystkich ludzi do włączenia się i przekazania karmy oraz niezbędnych przedmiotów (miski, smycze, obroże, szczotki, szampony) dla bezdomnych psów i kotów. Zebrane dary zostaną przetransportowane na teren Ukrainy i rozdysponowane według potrzeb – mówią organizatorzy zbiórki, Kinga Sierka i Sebastian Sierka z Komitetu Społecznego „Pomagamy”. Partnerami akcji są: Ochotnicza Straż Pożarna z Klucz oraz MOCNA Fundacja.

Harmonogram zbiórki przedstawia się następująco:

Klucze – Osada garaż przy bloku przy drodze do Silikat – w poniedziałki (18, 25 lipca; 1,8,22,29 sierpnia; 5,12,19,26 września) w godzinach 16.00 – 17.00

Strażnica OSP Klucze przy ul. Zawierciańskiej 18 (budynek, w którym znajduje się poczta) – w soboty (16,30 lipca; 13,27, sierpnia; 10,24 września) w godzinach 10.00 – 11.00.

Chcesz przekazać dary w innym terminie? Nie ma problemu – wystarczy zadzwonić pod nr 692 776 677.

Komitet Społeczny „Pomagamy” w minionych dwóch latach zorganizował dwie zbiórki dla psów i kotów ze schroniska „Rafik” w Bolesławiu. Łącznie zebrano prawie 1200 kg karmy oraz wiele akcesoriów dla zwierząt. Zainteresowanie akcją było bardzo duże. – Liczymy, że i tym razem ludzi o wielkich serduchach nie zabraknie. Z góry dziękujemy za wsparcie czworonogów z ogarniętej wojną Ukrainy – dodają organizatorzy.  

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Boję się. Już niektórzy pomagali ludziom z Ukrainy i teraz w prezencie mają największą inflację od 20 lat.