Olkusz

W dniu 23.05. br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie odwiedzili mury olkuskiej komendy. Młodzież spotkała się z dzielnicowym i technikiem kryminalistyki i zapoznała się z zawodem policjanta.

Funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu są zawsze otwarci na wszelkie prośby, które dotyczą zwiedzania jednostki, szczególnie przez młodzież zaciekawioną naszym zawodem. W ten sposób  uczniowie poznają mundurowych i mogą z bliska przyjrzeć się ich pracy oraz wyposażeniu, jakie na co dzień policjanci wykorzystują w służbie.

W poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu  gościli w swoich murach niezwykle miłych uczniów z klasy II ze Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie. Policjanci opowiadali o pracy policjantów w poszczególnych wydziałach. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, chętnie zadawały i odpowiadały na pytania. Poruszane były również tematy dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Największą atrakcją było spotkanie z  technikiem kryminalistyki – asp. szt. Michał Szeląg, zaprezentował wyposażenie specjalistycznej walizki, którą zabiera na zdarzenia kryminalne. Pod okiem funkcjonariusza, młodzież miała możliwość własnoręcznie zebrać i zabezpieczyć ślady daktyloskopijne z papieru. Na pamiątkę spotkania z policjantami każdy z gości otrzymał od nas dyplom z odciskiem swoich linii papilarnych.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze