kronika policyjna

Zarzecze. Zderzenie trzech samochodów osobowych
13 października około godziny 14:35 w miejscowości Zarzecze zderzyły się trzy samochody osobowe. Dwie osoby ranne zostały przetransportowane do szpitala.

Jak wstępnie ustalono kierujący samochodem osobowym marki Opel, 46-letni mieszkaniec gminy Wolbrom, który jechał w kierunku Wolbromia, z nie ustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruch i zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka pojazdem citroen. Następnie w pojazd citroen uderzyła jadąca w tym samym kierunku skoda. Pasażerka citroena i kierująca skodą zostały przetransportowane do szpitala. Na miejscu interweniowała policja i straż pożarna. Technik zabezpieczył ślady i wykonał oględziny miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze z Olkuskiej Komendy będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności wypadku drogowego.

Wolbrom. Policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy
15 października w Wolbromiu na ulicy 1 Maja, policjanci miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego kierującego nissanem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że w organizmie mieszkańca Wolbromia znajdowało się prawie 2,4 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i co najmniej 10 tys. zł świadczenia na cele społeczne.

Olkusz. Kradzież torebki
Funkcjonariusze z olkuskiej komendy prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży torebki wraz z dokumentami. Do kradzieży doszło 16 października w Olkuszu w rejonie sklepu przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej. Straty poniosła mieszkanka Olkusza.

Olkusz. 33-latek z narkotykami, zatrzymany przez policjantów
Do zdarzenia doszło 16 października br. funkcjonariusze komendy powiatowej otrzymali wezwanie do jednego z domów prywatnych ma terenie powiatu olkuskiego. Według zgłoszenia, 33-letni mężczyzna miał awanturować się z domownikami. Przybyli na miejsce mundurowi, oprócz tego, że zażegnali rodzinny spór, ujawnili około trzech gramów kokainy. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 62 ust.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze