Olkusz

W dniu 15 stycznia 2021 roku rotę ślubowania wypowiedziało dwóch policjantów, którzy zasilą szeregi olkuskiej komendy. Uroczystość odbyła się w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu, młodszego inspektora Jarosław Klicha i bezpośrednich przełożonych.

Ze względu na pandemię, ślubowanie odbyło się bez udziału rodzin w jednostkach macierzystych, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.  W auli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu młodzi adepci  z dumą wypowiedzieli słowa roty ślubowania:

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia […]”.

Podczas dzisiejszej uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu, młodszy inspektor Jarosław Klich wręczył policjantom legitymacje służbowe i pogratulował im wyboru zawodu. Podkreślił również, że bycie policjantem to trudna misja wymagająca wielu poświęceń, zaangażowania, ale dająca wiele satysfakcji.  Komendant życzył  policjantom sukcesów,  powodzenia i satysfakcji w przyszłej służbie. Podziękował również rodzinom policjantów za ich wielkie wsparcie i okazaną pomoc.  Przy okazji szef olkuskiej policji wręczył adeptom list z życzeniami podpisany przez Wojewodę Małopolskiego Łukasza Kmitę i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektora Romana Kustera:

 „Rozpoczęcie służby to najlepszy moment, aby zapoznać się z zasadami etyki zawodowej, które stanowią nienaruszalny katalog wartości i norm moralnych funkcjonariuszy Policji. Życzymy, aby służba w Policji była źródłem satysfakcji, dumy i radości, a mundur symbolem szacunku dla tych, którzy dbają o ich bezpieczeństwo”.

30 grudnia br. do służby w  małopolskiej Policji zostało przyjętych 50 osób w tym 13 kobiet. Był to siódmy i ostatni nabór w 2020 roku do naszego garnizonu. W ubiegłym roku zostało przyjętych 304 funkcjonariuszy. Wszyscy przeszli wieloetapowy proces rekrutacyjny, spełniając wysokie wymagania, jakie stawiane są przed kandydatami. Potwierdzili, że mają wiedzę i umiejętności, co niezbędne jest w tym zawodzie. Aby stać się pełnoprawnymi policjantami, muszą przejść szkolenie adaptacyjne, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi: strona rekrutacji. Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać

Policjantami. Podania o przyjęcie do służby można składać również w Komendzie Powiatowej Policji w Olkusz w Zespole Kadr i Szkolenia.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
3 lat temu

„…ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny…”
Właśnie! Zapamiętajcie to sobie dobrze! Narodowi, a NIE Kaczorowi!