Klucze

Velvet CARE z Klucz bardzo chętnie angażuje się w akcje charytatywne i podejmuje działania, które zbliżają go do lokalnej społeczności. Na przestrzeni ostatnich miesięcy po raz kolejny wsparł potrzebujących w naszej okolicy. Pracownicy firmy zamierzają również zaangażować się w zbliżający się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Velvet CARE stara się wspierać różnego rodzaju akcje pomocy. W ubiegłym roku firma zaangażowała się w szereg akcji mających na celu pomoc osobom chorym, osobom starszym oraz pracownikom medycznym. – W biznesie liczy się nie tyko zysk. Dlatego dbamy o dobre relacje z lokalną społecznością i wsłuchujemy się w jej potrzeby – mówi Artur Pielak, Prezes Zarządu.

Szczególnie widać to w czasach kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Przedsiębiorstwo przekazało wyroby higieniczne szpitalom i Caritasowi, a olkuski Sanepid otrzymał sprzęt komputerowy. Na początku grudnia, kluczewski zakład wsparł też najmłodszych w olkuskim szpitalu. Dzieci podczas pobytu w placówce często są same i nie mogą liczyć na obecność swoich bliskich. By choć troszkę umilić im ten czas, na oddział dziecięcy Nowego Szpitala w Olkuszu trafiły specjalne paczki z velvetowymi produktami, gadżetami i przede wszystkim misiem Velvetusiem.

Również pracownicy chętnie włączają się w działalność charytatywną. – Grudzień to świąteczny czas, niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić choćby na zakup prezentów. We współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kluczach, w Velvet CARE zorganizowaliśmy zbiórkę, na wzór Szlachetnej Paczki, dzięki czemu kilka rodzin z gminy Klucze miało wyjątkowe święta – mówi Aleksandra Barczyk z Działu HR. Zebrano pieniądze, środki czystości, produkty spożywcze i zabawki. Firma przygotowała też specjalne świąteczne upominki dla Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Kluczach.

Kluczewskie przedsiębiorstwo również w tym roku zamierza kontynuować swoje działania związane z organizowaniem pomocy dla potrzebujących. Zarząd Velvet CARE, mając w pamięci postawę Pracowników firmy podczas ubiegłorocznej zbiórki na zakup respiratora, postanowił dołączyć do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Podobnie jak podczas tamtej zbiórki, tym razem zebrana kwota zostanie podwojona przez władze firmy – mówi Artur Pielak. Ile tym razem uda się zebrać pracownikom kluczewskiej „papierni”? Musimy poczekać do 1 lutego.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze