Olkusz

Selekcjonerka Kadry Narodowej Kobiet 2004 Małgorzata Buksakowska podała nazwiska powołanych zawodniczek na lipcowe zgrupowanie szkoleniowe Reprezentacji Polski w Pruszkowie oraz mecze kontrolne w rumuńskim Ramnicu Valcea. Tym razem olkuszanka Vanessa Nowak znalazła się na liście rezerwowej.

Nie tak dawno w Wągrowcu, przy okazji poprzedniego zgrupowania i międzynarodowego turnieju z udziałem czterech krajów: Polski, Czech, Holandii i Szwajcarii, 17-letnia wychowanka SPR-u zadebiutowała w biało-czerwonych barwach. Wiele wskazuje na to, że na kolejną szansę pokazania się na parkiecie olkuszanka będzie musiała poczekać nieco dłużej, bowiem zabrakło Jej w gronie dwudziestu piłkarek, będących pierwszym wyborem trener Buksakowskiej na pięciodniowe zgrupowanie w Pruszkowie i trzydniowy pobyt w Rumunii. Nie oznacza to jednak, że Vanessa wypadła z kręgu zainteresowań sztabu szkoleniowego kadry. Znalazła się bowiem wśród sześciu zawodniczek rezerwowych, pozostających w obwodzie przy ewentualnych kontuzjach oraz innych okolicznościach wykluczających z gry podstawowe reprezentantki.

Ponownie najliczniejszą grupę powołanych (jedenaście nazwisk) stanowią dziewczęta uczące się na co dzień w płockiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Trzy przedstawicielki w kadrze narodowej mają świeżo upieczone Mistrzynie Polski Juniorek Młodszych UKS Varsovia Warszawa, a po jednej kluby z Legnicy, Gdyni, Żor, Lublina, Bystej oraz Rudy Śląskiej. Listę rezerwowych tworzą natomiast zawodniczki z Płocka, Tczewa, Żor, Gniezna, Warszawy i oczywiście Olkusza.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze