pomnik_kom1

Taki napis widnieje na cokole budowanego Pomnika Ofiar Komunizmu u wylotu ul. Augustiańskiej w Olkuszu. Jego twórcy zapowiadają, że jest spora szansa na odsłonięcie obelisku w najbliższą rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. Zgodnie z deklaracją poprzedniego starosty, inwestycję miało wesprzeć olkuskie Starostwo Powiatowe, ale obecny Zarząd Powiatu środków na ten cel dawać nie zamierza.

Opinie powiatowych radnych są na ten temat podzielone. Część jest zdania, że skoro członkowie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Komunizmu zadeklarowali początkowo budowę za własne, uzbierane przez siebie środki, to tak powinno zostać. – Popieram ideę budowy pomnika, ale powinno to być realizowane zgodnie z zapewnieniami komitetu o budowie z datków społecznych, bez wsparcia samorządów. Należałoby się zastanowić, czy nie sensowniej byłoby wybudować pomnik zasłużonych olkuszan, jak Marcina Bylicy, czyli ludzi, którzy wpisali się w historię naszego miasta – uważa radny Paweł Piasny. – Jestem za obywatelskimi inicjatywami. Uważam jednak, że każdy z radnych proponujących dofinansowanie pomnika przez powiat, powinien wskazać od razu w budżecie konkretne zadanie, z którego środki zabierzemy na pomnik – mówi radny Jan Orkisz.
Niektórzy radni uważają, że starosta powinien kontynuować przyrzeczenia swego poprzednika. – Nie chcę „umierać za Niceę” w tej sprawie, ale to kolega obecnego starosty, czyli poprzedni starosta Konarski zadeklarował taką pomoc. Dziś koledzy z koalicji rządzącej nie chcą uznać tych deklaracji. Uważam, że danego słowa należy dotrzymywać, choćbyśmy sami mieli teraz inne zdanie. A w dziale promocji jest przecież wiele „ciekawych” pozycji, które będą stanowić raczej znikomą promocję – twierdzi radny Marcin Cockiewicz. Złożył on wniosek o przeznaczenie 15 tys. złotych na budowę pomnika ze środków na promocję powiatu, które wynoszą 400 tys. złotych. W odpowiedzi starosty Jerzego Kwaśniewskiego czytamy, że „Zarząd Powiatu popiera ideę budowy Pomnika Ofiar Komunizmu (…) Równocześnie Zarząd Powiatu zdecydował, że nie zamierza wspierać budowy pomnika pieniędzmi pochodzącymi z budżetu Powiatu. Powyższa decyzja wychodzi naprzeciw stanowisku zajętemu przez Komisję ds. Rozwoju Gospodarczego i Promocji Rady Powiatu oraz opiniami istotnej części radnych”. – Uznaliśmy, że przy tak trudnym budżecie nie stać nas nawet na kilkanaście tysięcy złotych – dodaje starosta Kwaśniewski.

Takie stanowisko dziwi członków Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Komunizmu. – W poprzedniej kadencji była deklaracja, że starostwo ufunduje jeden z elementów pomnika, kulę ziemską. Po wyborach rozmawiałem z obecnym starostą i podtrzymywał on stanowisko poprzednich władz. Nie będziemy się nikogo prosić o pieniądze, jeśli w starostwie nie chcą nas wspomóc, to nikt ich nie zmusi – mówi Adam Giera ze Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Komunizmu.

Pomnik według pierwotnych szacunków miał kosztować około 600 tys. złotych. Okazało się, że do tej pory na niektórych elementach udało się sporo zaoszczędzić . – Szukamy oszczędności, najważniejsze to gospodarski system. To, co już jest, miało kosztować 300 tys. złotych, a my tymczasem zamknęliśmy się w kwocie 120 tys. złotych. Dzięki wsparciu naszych przyjaciół, m. in. Mariana Bilińskiego, mamy za darmo dokumentację, udało nam się też dużo taniej kupić w hurtowni kamienie. Wystarczy tylko pojeździć, poszukać i wiele rzeczy można zrobićpomnik_kom_2 taniej – opowiada Adam Giera.

Na razie pomnik to fundamenty i granitowa płyta. Niedawno pojawiła się tam tablica z napisem: „Gloria Victis” W hołdzie milionom ofiar komunizmu (pomnik w budowie). Często płoną tam znicze, składane są kwiaty. – Postawiliśmy tę tablicę, aby rolkarze i rowerzyści nie wjeżdżali na płytę. Dzięki temu jest wyraźna informacja, co tam będzie i teraz byłoby profanacją, gdyby ktoś skakał czy jeździł po płycie. A jeśli ludzie zapalają znicze, to znaczy, że miejsce to wrasta w nasze miasto – dodaje Adam Giera.

Pomnik tworzyć będą trzy 5-metrowe karabiny wbite w ziemię. Ich szczyty przebijają kulę ziemską, otoczoną cierniową koroną. Wokół nich znajdują się cztery skute kajdanami ofiary. Trzy z nich wykonane będą z kamienia, a jedna z brązu. Jedna z ofiar leży na ziemi, jako symbol męczeńskiej śmierci kapelana „Solidarności” księdza Jerzego Popiełuszki.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
71 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Blue Boy
Blue Boy
12 lat temu

[quote name=”Tutejszy”]popieram pomysł budowy tego pomnika, w „czerwonym” Olkuszu będzie bardzo na miejscu….a że czerwonych w oczy kole to ich problem.[/quote]

Najbardziej CZERWONI są ci, którzy w wielkim bólu rodzą tę nędzę i rozpacz 😳 😳 😳 😳

Blue Boy
Blue Boy
12 lat temu

[quote name=”Tutejszy”]popieram pomysł budowy tego pomnika, w „czerwonym” Olkuszu będzie bardzo na miejscu….a że czerwonych w oczy kole to ich problem.[/quote]

Najbardziej CZERWONI są ci, którzy w wielkim bólu rodzą tę nędzę i rozpacz 😳

łoś
łoś
12 lat temu

ja już zbieram kasiorę na kolejne pomniki: wpierwej POMNIK OFIAR III RP, nastepny POMNIK OFIAR IV RP, potem POMNIK OFIAR KSIĘŻY KATOLICKICH

Tutejszy
Tutejszy
12 lat temu

popieram pomysł budowy tego pomnika, w „czerwonym” Olkuszu będzie bardzo na miejscu….a że czerwonych w oczy kole to ich problem.

JanIIISobieski
JanIIISobieski
12 lat temu

Nie chcę tego pompatycznego pomnika-koszmarka. Mam także dość ciągłego rozpamiętywania wyłącznie narodowych klęsk i pogrzebopodobnych uroczystości. Nawet radosnego Święta Niepodległości nie świętujemy ciesząc się, tylko wywleka się wieńce i kiry, by urządzić kolejny ponury przemarsz ponurego konduktu, do którego mało kto ma ochotę się przyłączyć, bo ile razy w roku można się dołować. Solidarność zwyciężyła, więc gdyby pomnik upamiętniał ten fakt, byłoby znośnie, a może nawet i optymistycznie. Ofiarom komunizmu w ten sposób także by się oddało cześć, może nie wprost, lecz na pewno bardziej skutecznie i przyswajalnie. Ale zmuszanie wszystkich do codziennego kontemplowania kolczastych drutów i bagnetów? Dziękuję! Jeśli grupa ludzi pod z pozoru wzniosłym pretekstem chce postawić nagrobek swoim zawiedzionym ambicjom, a przy okazji publicznie przypomnieć o własnym istnieniu, to niech takie pomysły realizuje w ogródku przydomowym któregoś z pomysłodawców. Ciekawe, czy znalazłby się chętny.

Dobromir
Dobromir
12 lat temu

RECEPTA NA POMNIK

Pomysł – Pomysł jest najmniej istotny, najważniejsza jest liczba mieszkańców których ten pomysł wkurzy.
Komitet – Wystarczy pocztą pantoflową roznieść przeciwko komu jest pomnik, a zaraz znajdzie się grono prawdziwych patriotów chcących się odegrać.
Rzecznik – Najlepszym jest ekspert od wkurzania który na wkurzaniu się zna ponieważ wkurza i bywa wkurzany.
Miejsce – Jeżeli w projekcie pomnika będzie krzyż, wystarczy wskazać palcem: TUTAJ!
Środki – Należy ogłosić, że będą prywatne, a potem wykorzystać czas przed wyborami, i kaskę która się sypie drzwiami i oknami zbierać, no chyba, że wybory okażą się klapą.
Projekt – Z tym nie ma problemu, artystów wszędzie pod dostatkiem, wystarczy kliknąć na Allegro, lub zagwizdać na podwórku.
Budowa – Budować. Najpierw jako podest dla deskorolek, potem jako szalet, potem… czas pokaże.
Odsłonięcie – Cel osiągnięty, wkurzonych krew zalewa 🙂

OBYWATEL
OBYWATEL
12 lat temu

Do Pana Bilińskiego: Do tej pory uważałem Pana za człoiwieka, który posiadał dużo wrażliwości i poczucie estetyki, wszak profesjonalnie zajmował się Pan dziedziną, która w swej treści winna obowiązkowo te elementy zawierać. Jeżeli dziś ktoś mi powie, że dzieło, którego między innymi Pan jest autorem ma cokolwiek z pięknem i w jakimś stopniu wpływa na estetykę tego kawałka miasta – zacnego miasta jakim jest Olkusz to ja dziś idę pod topór.

Jerzy Roś
Jerzy Roś
12 lat temu

[quote name=”obywatel olkusza”]widocznie chamy gadają tylko z chamami i oszołomami… nie pomyslałeś o tym?[/quote]
właśnie tak pomyślałem i nawet napisałem, a ty przeczytałeś i nie zrozumiałeś ?
żywy przykład tego, co pisałem o funkcjonalnym analfabetyzmie…

NLes
NLes
12 lat temu

Jak chcą pomnik to niech budują nawet i 100 metrowy, ale nie za publiczne pieniądze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

obywatel olkusza
obywatel olkusza
12 lat temu

widocznie chamy gadają tylko z chamami i oszołomami… nie pomyslałeś o tym?

Jerzy Roś
Jerzy Roś
12 lat temu

[quote name=”obywatel olkusza”]Rosiu ty też masz problemy psychiczne skoro widzisz jakieś ofiary komunizmu w Olkuszu i jeszcze zaciekle wraz z grupką oszołomów w miejscu publicznych chcesz ustawić takie straszydło. sam jesteś ofiarą ale losu.[/quote]
w miejscu publicznym to my stawiamy pomnik, a wy sikacie, dlatego partnerem do dyskusji dla was nie jesteśmy my, tylko strażnik miejski z bloczkiem mandatowym.
Po prostu różnica poziomów (co najmniej trzech). O ile jeszcze jakiś czas temu zabierali merytorycznie głos przeciwnicy pomnika (dr Taszycka, dr Herzyk) to teraz na placu boju pozostało tylko chyba kilku kompletnych idiotów, nawiedzonych i pospolitych chamów – przynajmniej tak się prezentujecie na forum.
Demokracja, powszechna edukacja, upowszechnienie internetu doprowadziła do sytuacji, w której wielu funkcjonalnych analfabetów paradoksalnie umie czytać i pisać, a nawet dzieli się swoimi „przemyśleniami” publicznie.

obywatel olkusza
obywatel olkusza
12 lat temu

Rosiu ty też masz problemy psychiczne skoro widzisz jakieś ofiary komunizmu w Olkuszu i jeszcze zaciekle wraz z grupką oszołomów w miejscu publicznych chcesz ustawić takie straszydło. sam jesteś ofiarą ale losu.

Michałek
Michałek
12 lat temu

Pozwolicie panie i panowie, że zacytuje znaną lecz fikcyjną polska osobistość Ferdynanda Kiepskiego 🙂 ,,Bycie magistrem a bycie mądrym, to dwie różne rzeczy.”

odpowiednik
odpowiednik
12 lat temu

[quote name=”Jerzy Roś”] kilkoro z was do tego poważne problemy psychiczne zdiagnozowane i opisane w literaturze naukowej…[/quote]

O k.! Zacuchnęło „Pytajnikiem”!

olkuski kurdupel
olkuski kurdupel
12 lat temu

[quote name=”Jerzy Roś”]Ja jestem tylko rzecznikiem prasowym Komitetu, więc muszę, niestety – taką mam robotę.[/quote]
Pokażcie mi rzecznika, a powiem wam jaki jest Komitet 😆

Jam z Olkusza
Jam z Olkusza
12 lat temu

[quote name=”Jerzy Roś”]
Jerzy Roś, 90 lat to jest wiek raczej do tego, aby pomyśleć o spokoju, a nie ładować się w kontrowersyjne inicjatywy. Wiek 90 lat, z całym szacunkiem, nikogo nie upoważnia do tego, aby panoszyć się po olkuskiej ziemi. Jerzy Roś, Twoje zdanie, zdanie Pana Giery i zdanie Pana Karwińskiego to mało, gdyż Olkusz liczy tak około 50 tysięcy mieszkańców, a z tego co wiem nikogo z Panów do reprezentowania całego miasta nie wyznaczono.
Panu Karwińskiemu za jego zasługi postawimy pomnik za życia i niech żyje 200 lat. Obok postawimy Panu, Panie Roś, ale Panu Gierze to raczej nie postawimy, bo tak.
Panie Roś. My szanujemy Pana Karwińskiego, Pana, i nawet trochę Pana Gierę, my szanujemy Popiełuszkę, i wszystkie wszyściuteńkie ofiary komunizmu. Ale my was nie kochamy. My kochamy Olkusz, i życzymy sobie, aby każdy, kto nam chce jakąkolwiek inicjatywę w Olkuszu wyklajstrować, niech zapyta o naszą zgodę. Czy naprawdę tak dużo sobie życzymy???

Jerzy Roś
Jerzy Roś
12 lat temu

cd. Bądźcie poważni – macie mentalność, poziom prowadzenia dyskusji, a nawet poczucie humoru na etapie młodszych klas gimnazjum, kilkoro z was do tego poważne problemy psychiczne zdiagnozowane i opisane w literaturze naukowej, jeszcze do tego jesteście anonimowi, a chcecie rozmawiać z ludźmi, którzy mają tytuły naukowe, czasami kilkudziesięcioletni dorobek zawodowy, osiągnięcia w działalności społecznej, nagrody przyznawane przez władze miasta czy nawet rządowe odznaczenia. Zajrzyjcie na stronę http://www.ofiaromkomunizmu.pl, tam macie skład komitetu i możecie się zastanowić z kim chcielibyście podyskutować jak równy z równym. Ja jestem tylko rzecznikiem prasowym Komitetu, więc muszę, niestety – taką mam robotę.

Jerzy Roś
Jerzy Roś
12 lat temu

[quote name=”Reasumując”]No cóż, stało się, pomnik powstanie. Zrobiło się koło pomnika trochę szumu w nadziei, że już nikt nie wpadnie na pomysł aby ruszać Olkusz bez zgody Olkuszan. A można było inaczej, można było tak po ludzku. Można było zapytać co o tym sądzimy zanim przystąpiono do jakichkolwiek prac, i wtedy wspólnie coś byśmy ustalili. [/quote]

Tak „jasiek” obszczymurek, „Mały Polak” z kompleksem małego członka, „daria” z zakłóconym postrzeganiem rzeczywistości i cała reszta menażerii ustali coś wspólnie. Wspólnie ze mną i z resztą składu Komitetu. I pan Karwiński, który ma 90 lat, walczył w czasie wojny w AK, całe życie działał w harcerstwie, zbudował basztę przy Szpitalnej, dba o stary cmentarz na Kazimierza Wielkiego będzie z uwagą wysłuchiwał waszych wypowiedzi. I ja też chętnie posłucham, chociaż od Karwińskiego jestem o połowę młodszy, a zasług nie mam ani 1/10 jego.

Reasumując
Reasumując
12 lat temu

No cóż, stało się, pomnik powstanie. Zrobiło się koło pomnika trochę szumu w nadziei, że już nikt nie wpadnie na pomysł aby ruszać Olkusz bez zgody Olkuszan. A można było inaczej, można było tak po ludzku. Można było zapytać co o tym sądzimy zanim przystąpiono do jakichkolwiek prac, i wtedy wspólnie coś byśmy ustalili. Wcale nie znaczy, że pomnik by powstał, bo gdyby większość zadecydowała, że Pan Karwiński, Pan Roś i Pan Giera nie mają racji, to pomnik, jeżeli już, powstałby ale u tych Panów na klatkach schodowych lub w ogrodach.

Panowie mogą się obrazić, ale powiem im, że nie postąpili inaczej niż Komuniści. Kiedy chciano postawić pomnik Leninowi garstka osób z Komitetu bez żadnej konsultacji społecznej o tym decydowała i pomnik stawiano tam gdzie chciano.

I na koniec napiszę, że obserwując nasz Olkusz wcale nie jestem przekonany, że jest on lepszy od tego za czasów Komunistów, raczej odnoszę wrażenie, że spadliśmy z deszczu… pod rynnę 🙂

wyrąbany przodek
wyrąbany przodek
12 lat temu

Panie Jerzy dałem Panu „plusa”, wróciłeś Pan z cokołu na ziemię, lubię Pana 🙂

Jerzy Roś
Jerzy Roś
12 lat temu

[quote name=”wyrąbany przodek”]Panie Roś nie wiem czy pan wie, że wszystkie kominy w Polsce z powodu jednego kominiarza zostały pozamykane na zamki szyfrowe? Innymi słowy, pokaż mi pan swoich kolegów, a powiem panu kim jesteś 😆 .[/quote]
Pokaż też swoich kolegów, to powiem ci, czy oprócz wyrąbanego przodka masz też wyrąbany tyłek, a coś mi się wydaje, że raczej tak.

wyrąbany przodek
wyrąbany przodek
12 lat temu

Panie Roś nie wiem czy pan wie, że wszystkie kominy w Polsce z powodu jednego kominiarza zostały pozamykane na zamki szyfrowe? Innymi słowy, pokaż mi pan swoich kolegów, a powiem panu kim jesteś 😆 .

Zenek Blue
Zenek Blue
12 lat temu

Ja wiem, że dla każdego kto che uczcić pamięć bohaterów niestraszne są kilometry, dziesiątki kilometrów a nawet setki. Iluż rocznie chcących oddać hołd jeździ na Monte Casino czy do Lwowa na cmentarz Orląt? Ale widocznie fundatorzy pomnika Ofiar Komunizmu wyszli z założenia, że jak mieszkańcom nie postawi się pomnika jak pustaka na przejściu dla pieszych to się nim w ogóle nie zainteresują. I mieli rację, gdyby pomnik postawiono ze dwieście metrów dalej nawet pies z kulawą nogą by do niego nie zajrzał, a tak, psów, a nawet rasowych, będzie pod dostatkiem 🙂

Spacerowicz
Spacerowicz
12 lat temu

Przechodząc dzisiaj obok pomnika zauważyłem przechodnia czytającego nowy napis. Przechodzień był z pieskiem, a piesek podkurczył nóżkę i zrobił pod pomnikem siku. I tak już będzie gdyż raz obsikany pomnik będzie obsikiwany do końca pomnika lub końca świata, taka psia natura. I nic nie pomoże tablica przywieszona w psim języku na wysokości psiego pyska, bo dla psa komunistyczny kat i ofiara to jedno.
.
Większy problem zacznie się, gdy na postument zostanie przytwierdzona leżąca postać symbolizująca Popiełuszkę. I wtedy to już nie będą żartów. Wtedy pomnik oprócz psów i obszczymurków pokropi jeszcze ksiądz.
.
Do czego zmierzam. Do tego, że ludzie projektujący pomnik powinni przewidzieć każdą sytuację. Przypuszczam, że skończy się na tym, że cały pomnik zostanie ogrodzony dodatkowym ogrodzeniem, przechodnie będą fruwać ponad, co i tak nie uchroni pomnika przed siusiającymi pieskami, ale widać Popiełuszko na taki los sobie zasłużył. Cześć Jego Pamięci!

Jatyon
Jatyon
12 lat temu

[quote name=”Jerzy Roś”]
Dziękuję również i za ten wpis, bowiem dowodzi on, że do grona przeciwników pomnika oprócz wspomnianych obszczymurków dołączyli też zwyczajni pomyleńcy.[/quote]

Panie Roś, niepotrzebnie Pan się denerwujesz. Od dłuższego czasu oprócz barwnych opowieści wskazywane są konkretne zarzuty pod adresem budowniczych pomnika i władz miasta.
.
Mnie się wydaje, że dopóki Olkusz ruiną stoi nie powinno się budować żadnych pomników bo to ośmiesza tych, którzy za wolny i przyzwoity Olkusz ponoć walczyli.
.
Nieudolna olkuska władza celowo doprowadza do takich sytuacji, aby nas, mieszkańców, odciągać od rzeczywistych problemów.

Cockiewicz chce dać jakąś urzędową kasę na pomnik, a ja mu mówię, aby nie ważył się tykać ani grosza dopóki zruinowany Olkusz ma choć jedną dziurę. A Olkusz ma dziur tysiące, chętnie Cockiewiczowi i burmistrzom je sfotografuję i podeślę z opisem. Jest syf więc stop pomnikom, i koniec, kropka!

AAanonim
AAanonim
12 lat temu

[quote name=”Jerzy Roś”][quote name=”daria”]”pomnik na starym cmentarzu tworzyli ludzie z klasą”, tak ktoś na tym forum napisał, ale wówczas p. Jerzy Roś ich wściekle atakował[/quote]

Dziękuję również i za ten wpis, bowiem dowodzi on, że do grona przeciwników pomnika oprócz wspomnianych obszczymurków dołączyli też zwyczajni pomyleńcy.[/quote]
Pomników, wieńców i zniczy mamy już pod dostatkiem. Gdzie by się człowiek nie obrócił, wszędzie ktoś przy dziurawych drogach jakiś obelisk chce posadzić. Bardziej przydałoby się trochę spokoju, a mniej okołopomnikowych pyskówek zapomnianych aktywistów. Ktoś tam kiedyś już napisał, żeby nie stroić z uporem głowy w uwiędłych laurów liść, bo można od tego fiolca dostać, tylko zasuwać do przodu równo z życiem. Kto będzie chciał, będzie pamiętał, a zmuszanie do tej pamięci i szacunku poprzez publiczne opluwanie niechętnych, to paranoja, megalomania i oszołomstwo.

Jerzy Roś
Jerzy Roś
12 lat temu

Sprawdź sobie Jasiu w googlu co to jest URETRALNA faza rozwoju, to się przekonasz na jakim etapie się zatrzymałeś, ale pocieszę cię, mimo że tak całkiem uleczalne to nie jest, to współczesna nauka ma całkiem spore osiągnięcia w leczeniu

Jerzy Roś
Jerzy Roś
12 lat temu

[quote name=”jasiek”]no i udało mi się wczoraj odlać na tablicę :)[/quote]
Rozważania nad zaburzeniami osobowości stały się od początku XX wieku domeną psychoanalityków. Traktowali oni zaburzenia osobowości jako cechy charakteru człowieka, powstające w wyniku zafiksowania się we wczesnych fazach rozwoju. Zygmunt Freud uważał na przykład, że w cechach charakteru wyraża się biologiczna energia libido. Jego uczniowie – Ernest Jones, Sandor Ferenczi, Karl Abraham i Wilhelm Reich – opisali charakter analny, oralny, falliczny, URETRALNY i genitalny. Freud szczególnie interesował się cechami charakteru analnego, który wiąże się z zamiłowaniem do utrzymywania porządku, z uporem i skąpstwem. Twierdził, że jest on rezultatem trudności dziecka w kontrolowaniu zwieraczy odbytu. Ferenczi uważał, że osoby o charakterze uretralnym mają za sobą doświadczenie utrzymującego się moczenia nocnego i cechują się wygórowanymi ambicjami, niecierpliwością i potrzebą chwalenia się swoimi osiągnięciami.

Jerzy Roś
Jerzy Roś
12 lat temu

[quote name=”daria”]”pomnik na starym cmentarzu tworzyli ludzie z klasą”, tak ktoś na tym forum napisał, ale wówczas p. Jerzy Roś ich wściekle atakował[/quote]

Dziękuję również i za ten wpis, bowiem dowodzi on, że do grona przeciwników pomnika oprócz wspomnianych obszczymurków dołączyli też zwyczajni pomyleńcy.

daria
daria
12 lat temu

„pomnik na starym cmentarzu tworzyli ludzie z klasą”, tak ktoś na tym forum napisał, ale wówczas p. Jerzy Roś ich wściekle atakował

jasiek
jasiek
12 lat temu

no i udało mi się wczoraj odlać na tablicę 🙂

Michałek
Michałek
12 lat temu

Jednak stwierdzam ze dobrze, że jest tam taka budowla 😛 dzieciaki narzekają, że nie ma gdzie jeździć na deskach i BMXach a z tego co widzę to całkiem fajny podjazd jest zrobiony 😆

A jeszcze mam prośbę jak wam zostanie troszkę materiału to dajcie znać bo chciałbym naprawić krawężnik pod kładką a na ADM nie mam co liczyć może przy kolejnych wyborach coś będzie się dało zrobić :-* 😀 😀

Jerzy Roś
Jerzy Roś
12 lat temu

Rzeczywiście wniosek prosty, tryb myślenia masz również niezbyt skomplikowany.

Kuluar
Kuluar
12 lat temu

[quote name=”Jerzy Roś”][quote name=”Kult-oralny”]
Panie Roś, Pan nadal nic nie rozumiesz. My przy okazji Pańskiego pomnika chcemy tylko pokazać jak w Olkuszu od jakiegoś czasu rozwiązuje się różne mniej lub bardziej złożone problemy.

Pomnik na starym cmentarzu od początku do końca stworzyli ludzie z klasą, a wasz pomnik stworzyły ofiary ofiarom, i taka jest prawda.[/quote]

A to rzeczywiście nie rozumiem, bo i w tamtym komitecie i w naszym są nawet te same osoby np. pan Mieczysław Karwiński.[/quote]

Wniosek z tego prosty, że Pan Karwiński raz wybrał dobrze, a raz się pomylił 8)

Jerzy Roś
Jerzy Roś
12 lat temu

[quote name=”Kult-oralny”]
Panie Roś, Pan nadal nic nie rozumiesz. My przy okazji Pańskiego pomnika chcemy tylko pokazać jak w Olkuszu od jakiegoś czasu rozwiązuje się różne mniej lub bardziej złożone problemy.

Pomnik na starym cmentarzu od początku do końca stworzyli ludzie z klasą, a wasz pomnik stworzyły ofiary ofiarom, i taka jest prawda.[/quote]

A to rzeczywiście nie rozumiem, bo i w tamtym komitecie i w naszym są nawet te same osoby np. pan Mieczysław Karwiński.

Michałek
Michałek
12 lat temu

A co do pomników to co z pomnikiem ,który jest na rynku !!! Pisaliście,że nie został uwzględniony w rewitalizacji 😡 cud, że rynek został uwzględniony w tej rewitalizacji 🙂 😆 w marnotrawieniu pieniędzy jesteście znakomitymi ,,specami” 😆 A jak już tak wspominam o tej rewitalizacji to chciałem się zapytać co za kretyn nadzoruje tam całą przebudowę płyty bo ostatnio zauważalnym, że centralnie na wprost drzwi od starego starostwa będzie lampa :-* :-* :-* i mam takie pytanie jak znajda się pieniądze na odremontowanie tego budynku to będziecie rozbierać płytę i przerabiać instalacje czy może przerobicie okno na drzwi??? 😛 😛 😆

Michałek
Michałek
12 lat temu

Witam a nie lepiej dać kasę biednym dzieciakom ? Jakiś poje….ec wymyślił sobie kolejny pomnik i sypią kasą. Dlaczego robi się z nas idiotów podając takie kwoty, koszt tego czegoś nie przekroczył nawet 500 zł !!! chyba, że macie cement w cenie platyny 😀 😀 😀 600 tys !!!! 😡 😡 😡 Wam się już w dupach przewraca 😮

Jam z Jowisza
Jam z Jowisza
12 lat temu

[quote name=”Polak z Marsa”]
Nie, no jasne że to nie są Polacy. Prawdziwi Polacy Patrioci mają wytatuowany zaje[moderacja]sty krzyż na mózgu i krzyże widzą na niebie, na ziemi, na ścianach i na trotuarach. Niedługo w tym kraju trudno będzie gdziekolwiek się odlać bo nam zakrzyżują całą Polskę i będą żądać SZACUUUNKU!!! :lol:[/quote]

A ja zauważam inną prawidłowość. Krzyż w Sejmie powieszono ukradkiem w nocy, krzyże w olkuskich szkołach też powieszono ukradkiem w nocy, podstawę pomnika ofiar komunizmu w kształcie krzyża ułożono ukradkiem zanim poinformowano nas o tym choćby tutaj na PO. Tak siedzę i tak sobie kojarzę, że krzyż to jest przede wszystkim symbol nocnego podstępku i ukradku 🙂

Kult-oralny
Kult-oralny
12 lat temu

[quote name=”Jerzy Roś”]
Bardzo słuszna idea: walczcie z pomnikiem i ze mną lejąc i srając na chodniku..:D[/quote]

Panie Roś, Pan nadal nic nie rozumiesz. My przy okazji Pańskiego pomnika chcemy tylko pokazać jak w Olkuszu od jakiegoś czasu rozwiązuje się różne mniej lub bardziej złożone problemy.
Panie Roś, nie wszystko Pana dotyczy bo nie da się ukryć, że robisz Pan dla naszego miasta kawał dobrej roboty co zostanie przez krytykantów docenione dopiero po zakończeniu prac wykopaliskowych. Ale to jedno. Z drugiej strony ładujesz się Pan w bardzo dziwną samowolkę.
Mam dobrą pamięć, kiedyś na tym forum jeden pan zadał ironiczne pytanie drugiemu panu, czy odsłonięty pomnik na starym cmentarzu został wystawiony z klasą. Ten pan dostał krótką odpowiedź i się zmył. Wiem że tutaj zagląda, więc teraz ja mu coś dopowiem od siebie: Pomnik na starym cmentarzu od początku do końca stworzyli ludzie z klasą, a wasz pomnik stworzyły ofiary ofiarom, i taka jest prawda.

Jerzy Roś
Jerzy Roś
12 lat temu

[quote name=”Polak z Marsa”][quote name=”smoleńsk kurw*”]w związku z tym pomnikiem jest mi wstyd że jestem z Olkusza;
Rydzyk, mordercy, złodziej obrazu, teraz Olkusz bedzie sławny głupoty grupy oszołomów i z kiczowatego pomnika.

P.S. robimy jakies masowe sikanie na ten pomnik?[/quote]

Podzielam Twoje zdanie, ale nie denerwuj się tak. Z ciemnotą nalezy walczyć ze spokojem i z uśmiechem na twarzy 😆 😆 :lol:[/quote]

Bardzo słuszna idea: walczcie z pomnikiem i ze mną lejąc i srając na chodniku, z uśmiechem na twarzy, to rzeczywiście na poziomie, tylko wybaczcie ja się do tego poziomu nie dostosuję, bo mi klasy brakuje 😀

Polak z Marsa
Polak z Marsa
12 lat temu

[quote name=”smoleńsk kurw*”]w związku z tym pomnikiem jest mi wstyd że jestem z Olkusza;
Rydzyk, mordercy, złodziej obrazu, teraz Olkusz bedzie sławny głupoty grupy oszołomów i z kiczowatego pomnika.

P.S. robimy jakies masowe sikanie na ten pomnik?[/quote]

Podzielam Twoje zdanie, ale nie denerwuj się tak. Z ciemnotą nalezy walczyć ze spokojem i z uśmiechem na twarzy 😆 😆 😆

smoleńsk kurw*
smoleńsk kurw*
12 lat temu

w związku z tym pomnikiem jest mi wstyd że jestem z Olkusza;
Rydzyk, mordercy, złodziej obrazu, teraz Olkusz bedzie sławny głupoty grupy oszołomów i z kiczowatego pomnika.

P.S. robimy jakies masowe sikanie na ten pomnik?

Polak z Marsa
Polak z Marsa
12 lat temu

[quote name=”Jerzy Roś”]O! następny! i jeszcze się obydwaj podpisują jako Polacy 😆 jeden jako Mały, a drugi z małej litery, ale za to „prawdziwy” 😆
obydwaj sikają po ciemku na ulicy, bo do publicznej toalety trochę im wstyd wejść, jeszcze się może okazać, że nie sięgają do pisuaru[/quote]

Nie, no jasne że to nie są Polacy. Prawdziwi Polacy Patrioci mają wytatuowany zaje[moderacja]sty krzyż na mózgu i krzyże widzą na niebie, na ziemi, na ścianach i na trotuarach. Niedługo w tym kraju trudno będzie gdziekolwiek się odlać bo nam zakrzyżują całą Polskę i będą żądać SZACUUUNKU!!! 😆

Jerzy Roś
Jerzy Roś
12 lat temu

O! następny! i jeszcze się obydwaj podpisują jako Polacy 😆 jeden jako Mały, a drugi z małej litery, ale za to „prawdziwy” 😆
obydwaj sikają po ciemku na ulicy, bo do publicznej toalety trochę im wstyd wejść, jeszcze się może okazać, że nie sięgają do pisuaru

Polak Mały
Polak Mały
12 lat temu

[quote name=”Jerzy Roś”]…największymi wrogami pomnika są nocne obszczymurki.[/quote]
.
Pan Roś przez chwilę usiłował zachowywać się z klasą, ale źle się czuł w takiej skórze. Pan Roś nie rozumie, że tutaj nie chodzi o samą idę pomnika, tylko chodzi o to KTO, GDZIE i JAK.
KTO – ponieważ ludzie którzy za tym stoją od lat uchodzą za lokalnych watażków.
GDZIE – ponieważ Olkusz a szczególnie jego centrum nie powinno być zaśmiecane kiczem jakiemu szczytnemu celowi ten kicz miałby nie służyć,
i JAK – ponieważ nie może być tak, że garstka „partyzantów” nadużywa swoją butą i arogancją cierpliwość Olkuszan robiąc co chce, jak chce i gdzie chce.

Panie Roś, ten pomnik jeszcze nie powstał, a już stał się pomnikiem nędzy i rozpaczy. Nie jest żadną sztuką i bohaterstwem pomnik postawić, wielką sztuką jest zrobić to z klasą. Klasy brakuje Panu i Gierze, klasy brakuje każdemu kto maczał palce w tym projekcie. Obszczymurki niech sikają, i wcale im się nie dziwię.

Jerzy Roś
Jerzy Roś
12 lat temu

[quote name=”prawdziwy polak”]ten pomnik to wielki skandal i wstyd.
a przedwczoraj w nocy widziałem kolesia ktory sikał na tę tablicę, sam chciałem zrobić to samo no ale pech – nie chciało mi się sikać… ale co sie odwlecze to nie uciecze;p[/quote]

Pomnik to wstyd, a lać na środku chodnika to żaden wstyd – oto macie państwo przed sobą prawdziwą ofiarę komunizmu: „prawdziwego polaka”, gdyby go komuchy zabili byłby teraz bohaterem, ale komuna była bardziej perfidna: przeprogramowała mu mózg, zakłóciła psychikę i mentalność i pozostawiła przy życiu. Teraz ze swoją frustracją i chamstwem musi żyć aż do końca. Tym nie mniej dziękuję za ten wpis – dzięki niemu każdy może się dowodnie przekonać, że największymi wrogami pomnika są nocne obszczymurki.

prawdziwy polak
prawdziwy polak
12 lat temu

ten pomnik to wielki skandal i wstyd. ale spokojnie, za 4 lata zmieni się władza w Olkuszu to wywali się to „coś” tam gdzie jego miejsce czyli na złom.
dobrze że postawiono tę tablicę bo młodziez myslała że to bedzie jakiś element skate-parku i jeździła po tym jak po rampie;p
a przedwczoraj w nocy widziałem kolesia ktory sikał na tę tablicę, sam chciałem zrobić to samo no ale pech – nie chciało mi się sikać… ale co sie odwlecze to nie uciecze;p

pytajnik
pytajnik
12 lat temu

„…Nie wiem jak tam Konarski ;), bo z tym panem nie mam nic wspólnego – bardziej mają Ci obecnie rządzący (jak się to nazywało ? „Wspólnota Samorządowa” ? ).
Niezależnie zatem od Konarskiego, ale ja tam co miesiąc dorzucam…”

Gdy tylko poznam z nazwiska jedną choć ofiarę „komunizmu” również niezwłocznie dorzucę 🙂

pytajnik
pytajnik
12 lat temu

… Bardzo wszystkich proszę, aby mnie z żadnym „Pytajnikiem” nie łączyć. Tym bardziej, że Polanin czytając jego dotychczasowe teksty uznał, że czegoś mu tam brakuje. 😉

Ułatwiając CBŚ-owi dodam, że „cockiewicz” ma rację, jak słusznie zauważono, to czego mi brakuje, to normalny fakt fizjologiczny 🙂 jajnikami też już raczej nie nadrobię 😉

cockiewicz
cockiewicz
12 lat temu

[quote name=”Polanin”]… zacuchnąłeś „Pytajnikiem”. Przynajmniej wydało się że tutaj zaglądasz. [/quote] Niestety – KULĄ W PŁOT, Polanin. Inklinacje do CBA, ale PUDŁO – „zero” przeczucia. Bardzo wszystkich proszę, aby mnie z żadnym „Pytajnikiem” nie łączyć. Tym bardziej, że Polanin czytając jego dotychczasowe teksty uznał, że czegoś mu tam brakuje. 😉 Najtrudniej tłumaczyć, że nie jest się wielbłądem.

Pana Rosia nie znam, podobnie jak Polanina, ale nigdy nie miałem problemu z podawaniem ręki.

A temat pomnika jest dla mnie zamknięty. Dobranoc.