waszeinterwencje

Zatoczka parkingowa przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego i przylegający do niej chodnik są kwintesencją olkuskiej dbałości o czystość. Jak poinformował nas Czytelnik, z jego obserwacji wynika, że miejsce to nie było sprzątane od momentu jego remontu – czyli od… 2008 roku. Mieszkańcy twierdzą, że próbowali interweniować w tej sprawie, ale niestety nie doczekali się reakcji, bo nie wiadomo było, kto jest za to odpowiedzialny.

 

– O tym, że w okresie zimowym nie jest on odśnieżany, również nie muszę wspominać. Ciekaw jestem, kto jest zarządcą tego odcinka i odpowiada za taki stan rzeczy. Czy ktoś to kontroluje? Komu i za co są przelewane pieniądze? – pyta Czytelnik „Przeglądu Olkuskiego”. Prawdopodobnie nikomu i za nic, bo miejsce to nie było ujęte w żadnym harmonogramie, ponieważ nikt się do niego nie poczuwał.

Administratorem ulicy Króla Kazimierza Wielkiego jest powiat olkuski i na początku września w Starostwie Powiatowym powiedziano nam, że zatoczka zostanie szybko posprzątana. Nawet podziękowano mieszkańcowi za naszym pośrednictwem za czujność… Na pytanie, dlaczego zatoczek parkingowych nie sprząta firma, która wygrała przetarg, odpowiedziano nam, iż firma ta ma sprzątać tylko jezdnię. Zatoczki miał uprzątnąć własnymi siłami Zarząd Dróg Powiatowych. Obiecano też, że stanie się to na początku tygodnia. Kiedy trzy kolejne początki tygodnia nie przyniosły zmian, przypomnieliśmy się z problemem. Następnego dnia ZDP piasek z zatoczek posprzątał. Nie ma się co dziwić, że mieszkańcom brakuje motywacji, kiedy ich telefony do zarządców nic nie dają.

O ile ustalenie winnego w przypadku zatok nie sprawiło większych kłopotów, tak do posprzątania chodnika chętnego nie ma. ZDP uważa, że chodnik przylega do terenu Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i to ta instytucja powinna uprzątnąć piach i śmieci. Mirosław Otwinowski, prezes OSM, stwierdził kategorycznie, że chodnik nie przylega do terenu Spółdzielni, bo oddziela go od wspomnianego chodnika pas zieleni, który już Spółdzielni nie jest. Jego zdaniem utrzymanie traktu należy do powiatu. Zwróciliśmy się z tym argumentem do dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, Pawła Pacunia, który obiecał, że chodnik zostanie posprzątany. Lepiej po 5 latach niż wcale…

Już wkrótce opracujemy dla Was wykaz ulic z wyszczególnieniem ich administratorów oraz telefonów kontaktowych. Być może wtedy dotarcie do winnego będzie łatwiejsze, a urzędnicy wezmą sobie do serca to, że nie chcemy żyć w brudzie i jeszcze za to płacić.

chodniki kazimierza1

chodniki kazimierza2

chodniki kazimierza

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olkuszanin patriota
Olkuszanin patriota
8 lat temu

[quote name=”11111111″][quote name=”Mam tego dość”]Powtarzam, jak jeszcze raz wybierzecie na burmistrza dewota, i niezależnie czy będzie on z PIS, PO, czy SLD to się stąd wyprowadzam.[/quote]
TO JUŻ SIE POMAŁU PAKUJ.[/quote]
A którego dewota szykujesz na burmistrza Olkusza, ponownie Rzepkę? Kmitę? Osucha? Czy może niedorozwinięte go socjalistę z UP?

Olkuszanin patriota
Olkuszanin patriota
8 lat temu

[quote name=”11111111″]Powtarzam, jak jeszcze raz wybierzecie na burmistrza dewota, i niezależnie czy będzie on z PIS, PO, czy SLD to się stąd wyprowadzam.[/quote]
TO JUŻ SIE POMAŁU PAKUJ.[/quote]
A którego dewota szykujesz na burmistrza Olkusza, ponownie Rzepkę? Kmitę? Osucha? Czy może niedorozwiniętego socjalistę z UP?

cave5
cave5
8 lat temu

Zaprezentowany „porządek” na powiatowej ulicy K.Wielkiego jest najlepszym wyznacznikiem „jakości” obecnych władz powiatu i starosty Kwaśniewskiego. Oj – nie ma Olkusz szczęścia do władzy, nie ma. A tej powiatowej to już szczególnie. Ale co się dziwić? Kwaśniewski martwi się tylko o to, żeby przetrwać na swoim krześle następne 12 miesięcy. A potem Gorenice pewnie znowu go wybiorą i znowu będziemy mieli w Olkuszu taki „piękny” powiatowy „porządeczek”.

adaś
adaś
8 lat temu

Powinniśmy Burmistrzowi ufundować pomnik na rynku żeby pamiętać że za swojej kadencji zrobił dla olkuszan tylko rynek ,i należało by postawić koło pomnika warte honorową składającą się ze strażników miejskich może by się choć do tego nadali.

bmx
bmx
8 lat temu

10 lat temu burmistrz nie -katecheta obiecywał że w pażdzierniku będzie lewoskręt na Wolbrom.

11111111
11111111
8 lat temu

[quote name=”Mam tego dość”][quote name=”SOS”]…To nie burmistrz powinien pilnować sprzątania miasta tylko ludzie, którym za to płaci…[/quote]
Jaki pan taki kram, jak olkuszanie jeszcze raz wybiorą na burmistrza katechetę, ministranta, albo jakiego innego ograniczonego dewota, to ja się stąd wyprowadzam, bo nie chcę reszty życia spędzić w brudzie i smrodzie, i tylko dlatego, że ktoś bardziej służy bozi niż miastu. Takim miastem jak Olkusz nie rządzi się na kolanach i z głupawym uśmieszkiem na twarzy, aby rządzić skutecznie trzeba mieć jaja, a nie dzwonki opasane różańcem. Powtarzam, jak jeszcze raz wybierzecie na burmistrza dewota, i niezależnie czy będzie on z PIS, PO, czy SLD to się stąd wyprowadzam.[/quote]

TO JUŻ SIE POMAŁU PAKUJ.

lucyna
lucyna
8 lat temu

[quote name=”SOS”]Powinno sie zmienic naczelnikow lub wziac ich za d..pę i rano w poniedzialek w teren razem z pracownikami, a we wtorek odpowiedzialni za sprzatanie do roboty. To nie burmistrz powinien pilnowac sprzatania miasta tylko ludzie, ktorym za to placi. Panie burmistrzu w teren ich a po 4 godzinach powinni meldowac na bacznosc co jest w miescie do poprawienia i do posprzatania. Do poniedzialku, czekam na wyniki ……. .[/quote]

Oj, oj… coraz gorzej z tą czystością w mieście… (nie tylko ulic, chodników, ale też tablic ogłoszeniowych).
Może należałoby pomyśleć, co jest tego przyczyną: czy nieudolność urzędników, czy też nieudolność wykonawców wyłonionych w drodze przetargów. A może jedno i drugie?! Czas pomyśleć!

Mam tego dość
Mam tego dość
8 lat temu

[quote name=”SOS”]…To nie burmistrz powinien pilnować sprzątania miasta tylko ludzie, którym za to płaci…[/quote]
Przeczysz sam sobie. Burmistrz płaci ludziom i nie wie za co im płaci? Przecież Rzepka nie kompromituje się pierwszy, dziesiąty ani setny raz, aż jestem ciekawy jak funkcjonuje podległy mu urząd miasta, skoro bajzel w Olkuszu jest na każdym kroku.

Jaki pan taki kram, jak olkuszanie jeszcze raz wybiorą na burmistrza katechetę, ministranta, albo jakiego innego ograniczonego dewota, to ja się stąd wyprowadzam, bo nie chcę reszty życia spędzić w brudzie i smrodzie, i tylko dlatego, że ktoś bardziej służy bozi niż miastu. Takim miastem jak Olkusz nie rządzi się na kolanach i z głupawym uśmieszkiem na twarzy, aby rządzić skutecznie trzeba mieć jaja, a nie dzwonki opasane różańcem. Powtarzam, jak jeszcze raz wybierzecie na burmistrza dewota, i niezależnie czy będzie on z PIS, PO, czy SLD to się stąd wyprowadzam.

patriota pis
patriota pis
8 lat temu

Panie Starosto, kiedy zostanie uporządkowane pobocze przy ul. Osieckej fragment pomiędzy ul. LP a budynkiem TBS. Interwencja w ZDP nie skutkuje. Jeżeli te zielska są pod ochroną to proszę wywiesić odpowiednią tabliczkę. np. Ścisły rezerwat lub doświadczalne poletko.

SOS
SOS
8 lat temu

Powinno sie zmienic naczelnikow lub wziac ich za d..pę i rano w poniedzialek w teren razem z pracownikami, a we wtorek odpowiedzialni za sprzatanie do roboty. To nie burmistrz powinien pilnowac sprzatania miasta tylko ludzie, ktorym za to placi. Panie burmistrzu w teren ich a po 4 godzinach powinni meldowac na bacznosc co jest w miescie do poprawienia i do posprzatania. Do poniedzialku, czekam na wyniki ……. .

Dobrze poinformowany
Dobrze poinformowany
8 lat temu

Za porządek w mieszkaniu opisanym tabliczką z moim nazwiskiem odpowiadam ja, gospodarz. Jak już niejeden raz informował nas Dariusz Rzepka (burmistrz jakby ktoś nie wiedział, burmistrz drugiej kadencji, dodam) wszystkie ulice w Olkuszu dzielą się na ICH, oraz ICH; w Olkuszu nie ma ulic Naszych. Co więcej, nam mieszkańcom dano do zrozumienia, że w mieście opisanym tabliczkami „Olkusz” za ulicę Kościuszki oraz Mickiewicza odpowiada burmistrz Ciechanowa, za ulicę Sławkowską nie wiedzieć czemu burmistrz Ursynowa, a za ulicę Nowowiejską wójt gminy Bobrowniki. Z kolei właścicielem zaśmieconych, znanych na całą Polskę, olkuskich przystanków jest major of London, a za wszystkie sto tysięcy brudnych olkuskich zakamarków odpowiada nie kto inny jak sam sołtys wsi Paniówka. Za co w takim razie odpowiada burmistrz Rzepka? Z tego co wiem burmistrz Rzepka odpowiada za cztery klomby w miejscowości Mierzyn pod Szczecinem, podobno nawet się stara, biedny jest, i jakże zapracowany.