Zajęcia wychowania fizycznego, odbywające się w Jeżówce na szkolnych korytarzach lub w zaadaptowanych salach lekcyjnych, przechodzą do historii. Niedawno oddano do użytku przyszkolną salę gimnastyczną, której budowę rozpoczęto przed 13 laty.
Budowa, która wreszcie dobiegła końca, była możliwa dzięki zabiegom dawniejszych i obecnych władz samorządowych, ale także dzięki zapałowi i determinacji członków lokalnej społeczności. Sala posiada estetyczne zaplecze higieniczno-sanitarne tj. ubikacje, prysznice, szatnie oraz profesjonalne wyposażenie w sprzęt sportowy, począwszy od piłeczek do tenisa stołowego po siłownię. Obiekt będzie służył nie tylko uczniom, ale także wszystkim lokalnym miłośnikom sportu.
3. grudnia świętowano uroczyste otwarcie sali. Na uroczystość przybyli licznie mieszkańcy wsi, byli wychowankowie szkoły, rodzice i uczniowie, grono pedagogiczne i samorządowcy.

Witająca gości dyrektor Bożena Szatan nie kryła wielkiej radości i wdzięczności dla wszystkich, którzy przyczynili się do ukończenia tak długo trwającej budowy. Wspominała ciężkie chwile pożaru szkoły i błyskawiczną akcję odbudowy. Wyraziła nadzieję, że obecne chwile radości pozwolą szybko zapomnieć o złych wydarzeniach.
Na zakończenie części oficjalnej przecięto symboliczną wstęgę, a ksiądz proboszcz poświęcił obiekt. Potem piękny, patriotyczny program artystyczny, poświęcony patronowi szkoły, a przygotowany pod kierownictwem pań: Agaty Wójcik i Sylwii Kowal, przedstawili uczniowie, którzy najbardziej cieszyli się z nowej sali.
Wśród 15 szkół (podstawowych i gimnazjów), działających w gminie Wolbrom, jak dotąd tylko w siedmiu istniały sale gimnastyczne. Trzy z nich znajdują się w Wolbromiu i cztery na wsi: w Wierzchowisku, Gołaczewach, Dłużcu i Zarzeczu. Sala w Jeżówce jest trzecim tego typu obiektem, oddanym do użytku w ciągu trzech ostatnich lat. www.wolbrom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze