Olkusz

  Nasz Czytelnik zwrócił nam ostatnio uwagę na oznakowanie przed wjazdem na remontowany wiadukt na DK94 w Olkuszu. Przekazaliśmy jego wątpliwości Policji, która interweniowała u drogowców.

Na naszą redakcyjną skrzynkę e-mail wpłynęła w tym tygodniu interwencja dotycząca skrzyżowania ul. Przemysłowej i al. 1000-lecia z Drogą Krajową nr 94. – Jadąc od Krakowa, na skrzyżowaniu z al.1000-lecia, oznakowanie wygląda tak: strzałka na niebieskim tle nakazuje jazdę w prawo a czerwone strzałki w lewo. Nie jest to oznakowanie ułatwiające jazdę – czytamy w mailu.

Poprosiliśmy o komentarz do tej sytuacji olkuską Policję. – Rzeczywiście, oznakowanie w takiej formie jak ta, która została uwieczniona na zdjęciu, może wprowadzać kierowców w błąd – przyznaje Katarzyna Matras z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Dodaje również, że po interwencji funkcjonariuszy znak został zasłonięty. – Drogowcy remontujący okoliczny wiadukt tłumaczyli nam, że owinęli ten znak czarną folią kiedy zmieniali organizację ruchu. Folię najprawdopodobniej zerwał wiatr – mówi rzeczniczka Policji. – Teraz znak został ponownie zakryty — relacjonuje nasza rozmówczyni.

Wedle zapowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad remont wiaduktów w Olkuszu miał potrwać do połowy października. W przyszłym tygodniu okaże się, czy termin ten zostanie dotrzymany.  

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze