„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu mieszkańców powiatu olkuskiego zgłaszamy w ich imieniu potrzebę zwiększenia kursów komunikacyjnych pomiędzy Olkuszem a Wolbromiem” – wnioskują do burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika radna Rady Miejskiej w Bukownie, Magdalena Kubańska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i młodzież z Przedwiośnie Małopolska. Petycję w sprawie zwiększenia połączeń pomiędzy Wolbromiem, a stolicą powiatu można podpisać elektronicznie.

Autorzy petycji zwracają uwagę, że wiele osób spoza Wolbromia pracuje w tutejszych zakładach przemysłowych i wracając do domu, szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych,  nie mają możliwości skorzystania z publicznych środków lokomocji. „Powrót po 22 na trasie Wolbrom – Olkusz graniczy z cudem. Kursuje autobus pracowniczy, który nie może wszystkich zabrać, gdyż jest wynajęty przez jedną z firm. A reszta osób wracających z pracy lub po prostu z Wolbromia?” – pytają autorzy petycji.

– Mieszkańcy dojeżdżający z Olkusza do Wolbromia muszą korzystać codziennie z małych busików, a cena biletu w jedną stronę wynosi 4 zł  za 20-minutowy przejazd, podczas gdy w Olkuszu i okolicach jeżdżą o wiele nowsze, tanie autobusy miejskie – podkreśla Karolina, członkini olkuskiego Przedwiośnia.

Busy na trasie Wolbrom – Olkusz obsługiwane są przez firmy prywatne, nie ma linii dotowanych ze środków publicznych, a przedsiębiorcy… wiadomo – kierują się rachunkiem ekonomicznym. Liczni przedstawiciele młodzieży z gminy Wolbrom, uczęszczający do szkół w Olkuszu zapełniają szczelnie niewielkie busy kursujące rano i wczesnym popołudniem, więc kursy te są dla przewoźników opłacalne. Gorzej jest popołudniami, wieczorami i nocą oraz w dni wolne od pracy i szkoły, kiedy z komunikacji zbiorowej chcieliby skorzystać znacznie mniej liczni pasażerowie okazjonalni lub osoby pracujące w ruchu ciągłym. Kiedyś problem rozwiązywały jeżdżące z dużą częstotliwością pociągi, ale teraz połączeń kolejowych jest jak na lekarstwo. Pozostaje jazda własnym samochodem lub korzystanie z życzliwości innych.

„Mając na uwadze powyższe, my niżej podpisani, zwracamy się do Pana Burmistrza z petycją, wnosząc o podjęcie działań, których celem będzie zwiększenie liczby kursów komunikacyjnych pomiędzy Wolbromiem a Olkuszem” – piszą autorzy petycji, mając nadzieję, że władze Wolbromia zaradzą problemowi.

Czy petycja do burmistrza Wolbromia pomoże poprawić sytuację? Warto próbować, choćby włączając się czynnie w akcję zbierania podpisów. Petycję można podpisać online pod tym linkiem: https://www.petycjeonline.com/petycja_mieszkacow_powiatu_olkuskiego_ws_pocze_komunikacyjnych_olkusz_wolbrom

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jan
Jan
4 lat temu

Pan burmistrz Wolbromia ma głęboka okazję PFRON daje środki na transport „od drzwi do drzwi” dla osób niepełnosprawnych i starszych. Przed wyborami samorządowymi obecnej kadencji zapewnie był pytamy o problemy komunikacyjne. To że mieszkańcy powiatu Olkuskiego chcą dotrzeć do pracodawcy w Wolbromiu to bym jeszcze rozszerzył o dworzec PKP Miechów, pociągi IC tam się zatrzymują.

blue
blue
4 lat temu

Przecież przed wyborami poseł Jacek naobiecywał wznowienie linii PKS-u , więc sytuacja na pewno się poprawi w niedługim czasie .

Leon
Leon
4 lat temu
Odpowiedz do  blue

Jakiś czas temu też się tym interesowałem to zależy od Burmistrza Wolbromia czy będzie doplacał z gminnych pieniędzy do komunikacji miejskiej