remont spoldzielczej

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dobiegł końca kolejny etap przebudowy układu komunikacyjnego w rejonie ulicy Spółdzielczej i ulicy Głowackiego w Olkuszu.

Odbiór techniczny robót na ul. Spółdzielczej, z udziałem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika, został dokonany w ubiegłym tygodniu. To jednak nie koniec prac w tym rejonie, bowiem Gmina Olkusz pozyskała dofinansowanie w wysokości 878 tys. zł na dalsze prace.

 

Tylko w 2015 r. na przebudowę układu komunikacyjnego ul. Spółdzielczej i ul. Głowackiego Gmina Olkusz przeznaczyła kwotę ponad 1 mln zł. Przebudowa na tym etapie koncentrowała się na ul. Spółdzielczej. Wykonano kanalizację deszczową, nową nawierzchnię asfaltową, chodniki, miejsca postojowe oraz ustawiono nowe słupy oświetlenia ulicznego w wydajnej oraz oszczędnej technologii LED.

W odbiorze technicznym tej części prac wzięli udział m.in.: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Naczelnik Wydziału Drogowo-Inwestycyjnego Artur Kocjan, radna z okręgu obejmującego Osiedle Glinianki Ewa Kiełtyka, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Barbara Piekarz oraz przedstawiciele wykonawcy prac.

remont spoldzielczej 1

– Prace nad poprawą układu komunikacyjnego w tym rejonie były niezbędne z uwagi na bardzo zniszczoną infrastrukturę drogową. Zarówno mieszkańcy, jak i okoliczni przedsiębiorcy odczują teraz znaczną poprawę. Cieszę się, że zakończony etap prac przebiegał tak sprawnie oraz liczę, że efekt najbliższych robót również nie zawiedzie naszych oczekiwań. Postaramy się zrobić w tym roku jak najwięcej. Przede wszystkim nie mogliśmy jednak odpuścić możliwości uzyskania dofinansowania – mówi Burmistrz Roman Piaśnik.

Chodzi o planowaną przebudowę ul. Głowackiego. Gdy tylko pojawiła się szansa na uzyskanie z Województwa Małopolskiego dofinansowania, Burmistrz zdecydował o zwołaniu nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, na której zaproponował przesunięcie środków na zabezpieczenie wkładu własnego. Dzięki tej szybkiej decyzji oraz zgodzie Rady Miejskiej, prace w ul. Głowackiego będą mogły rozpocząć się już niebawem oraz będą współfinansowane przez Województwo Małopolskie. Pierwsze roboty (na odcinku od ul. 20 Straconych do ul. Spółdzielczej) rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek.

W związku z rozpoczęciem prac w ul. Głowackiego informujemy o utrudnieniach w ruchu, trwających od 2 listopada do 14 grudnia 2015 r.{jcomments off}

UMiG Okusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze