Powiat

W miniony weekend na drogach powiatu olkuskiego doszło do  czterech kolizji i jednego wypadku drogowego, w wyniku którego jedna  osoba została ranna i trafiła do szpitala. Nieprawidłowe zachowania kierowców na drodze m.in. nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, to główne  przyczyny tych zdarzeń.  

27 października 2023 roku pomiędzy Kluczami a Jaroszowcem, w masywie leśnym doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Kierujący oplem jadąc od Jaroszowca w stronę Bogucina nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy fiata, który jechał od Klucz w kierunku Jaroszowca i doprowadził do zderzenia z tym pojazdem.  Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Na miejscu pogotowie ratunkowe udzielało pomocy medycznej uczestnikom. Ich obrażenia nie były poważne i nie wymagały dalszej hospitalizacji. Kierowca opla za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i otrzymał 10 pkt. karnych. Tego samego dnia około godziny 18 na Rynku w Wolbromiu kierująca skodą potrąciła 46-letnią kobietę, która znajdowała się na przejściu dla pieszych. Ranna piesza  została przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Na miejscu wypadku pracował technik kryminalistyki. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Dwie godziny później na skrzyżowaniu drogi krajowej nr  94 z ulicą Wiejską,  kierujący renault nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył samochodu ciężarowego, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.  Za to wykroczenie kierowca renault został ukarany mandatem karnym. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.  

W piątek warunki  na drodze były bardzo niekorzystne. Intensywne opady deszczu znacznie ograniczały widoczność kierowcom. W takich okolicznościach nie trudno o kolizję czy wypadek drogowy. Wystarczy chwila nieuwagi i brak ostrożności a efekty można dostrzec n drodze.  Niebawem Dzień Wszystkich Świętych. Na drodze z pewnością będzie wzmożony ruch. Dlatego po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności i jazdę zgodną z przepisami.  Chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęśliwych wypadków. Dlatego jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od kierowców – od ich rozwagi i umiejętności przewidywania zagrożeń.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze