kronika policyjna

Zatrzymany z amfetaminą
7 stycznia br. policjanci z „patrolówki” zatrzymali 51-letniego mieszkańca Olkusza. Mężczyzna wpadł podczas kontroli pojazdu na ulicy Łukasińskiego w Olkuszu. W trakcie przeszukania w samochodzie mundurowi znaleźli woreczki foliowe, w których było 1,78 grama amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 62 ust. 1 ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.

Włamanie do biura rachunkowego
7 stycznia br. nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do pomieszczenia biura rachunkowego, z którego skradł dysk komputera. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy.

Kradzieże samochodów na ul. Witosa
Policja ustala sprawców kradzieży z włamaniem do samochodów, do których doszło 10 i 11 stycznia 2016 roku. 10 stycznia w Olkuszu na ulicy Wincentego Witosa skradziono samochód marki volkswagen touareg. Właściciel pojazdu oszacował straty na 35 tys. zł. Kolejna kradzież miała miejsce następnego dnia. Także z parkingu przy ulicy Witosa skradziono audi A3 o wartości 25 tys. zł. Kradzież z włamaniem zagrożona jest kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Komunikaty:
Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia barier ochronnych rozdzielających jezdnię. Do zdarzenia doszło w okresie od 15-16 grudnia 2015 roku na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na ten temat proszone są o kontakt z policjantką prowadzącą sprawę, tel. 32-6478- 235.

Policja prosi o kontakt świadków zdarzenia drogowego, które miało miejsce 11 stycznia 2016 roku około godz. 18.00 na przejściu dla pieszych na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu (na wysokości zajezdni PKM). Kierujący nieustalonym do chwili obecnej pojazdem, jadącym od ulicy Rabsztyńskiej w kierunku Katowic, potrącił pieszą, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na ten temat proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę, nr tel. 32 6478269 lub 997.

26
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
26 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
...nie wykopany emeryttheonŁukasz Czyżoś.Młodych Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz Czyż
Łukasz Czyż

Szanowny Panie „Theon”,Argumenty zawsze znajdzie Pan za i przeciw. Dodam tylko tyle, że oficerowie prasowi w komendach miejskich i powiatowych policji w Polsce są na tzw. stanowiskach ds. prasowych i informacyjnych, a więc wykonują szereg zadań związanych np. z profilaktyką, współpracą z samorządami, nierzadko także związanych z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie i przestępczości nieletnich. Rzeczników zajmujących się wyłącznie kontaktami z mediami jest w Polsce tylko 18, to rzecznik komendanta głównego, komendanta stołecznego oraz 16 komendantów wojewódzkich policji. Do swojej dyspozycji mają 2- 3 osobowe Zespoły Prasowe. Reasumując, w takim Olkuszu czy Bochni oficer prasowy nie jest tylko rzecznikiem, ale funkcjonariuszem… Czytaj więcej »

Theon
Theon

I proszę się tak nie gorączkować – rzecznik w prowincjonalnej komendzie jest tylko trochę śmieszny, taki np rzecznik miejskich autobusów – to dopiero kabaret ! 🙂

Theon
Theon

[quote name=”Łukasz Czyż”]Panie „theon”, trudno ponosić koszt czegoś, co nie istnieje. Nie ma bowiem czegoś takiego jak „powiatowy komisariat”, nie ma więc i „oficera prasowego powiatowego komisariatu”. Zachęcam do lektury Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 roku o Policji oraz Zarządzenia Komendanta Głównego Policji nr 1041 z 2007 roku. Tam wszystko zostało napisane, co i jak się w policji nazywa. Pół godzinki Pan poświęci, a jaka radość będzie, żeś Pan omnibus.[/quote]Panie Czyż, gdy brakuje argumentów to się czepia semantyki, a to jak wy tam sobie nazywacie swoje siedziby jest doprawdy drugorzędne. A i Pan wie i ja wiem ( tyle… Czytaj więcej »

...
...

Panie Czyż był Pan byłym rzecznikiem, czyż- by obecnie jest pan już politykiem? A jeśli, to jakiej partii?

Łukasz Czyż
Łukasz Czyż

Panie „theon”, trudno ponosić koszt czegoś, co nie istnieje. Nie ma bowiem czegoś takiego jak „powiatowy komisariat”, nie ma więc i „oficera prasowego powiatowego komisariatu”. Zachęcam do lektury Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 roku o Policji oraz Zarządzenia Komendanta Głównego Policji nr 1041 z 2007 roku. Tam wszystko zostało napisane, co i jak się w policji nazywa. Pół godzinki Pan poświęci, a jaka radość będzie, żeś Pan omnibus.

theon
theon

Pan były Rzecznik dowcipem szasta, to może dowcipnie odpowie na proste pytanie : po diabła podatnicy ponoszą koszty istnienia oficera ( ! ) prasowego w powiatowym komisariacie ?

...
...

Choćbyście się posrali na rzadko to już nie odzyskacie to co straciliście. Ostał się jeno sznur i rączka która myła rączkę teraz powinna go założyć na szyję.

nie wykopany emeryt
nie wykopany emeryt

[quote name=”Łukasz Czyż”]Nie zawiodłem się. Jest i odpowiedź. Dziękuję Panie P X T, bo już się zacząłem martwić, że Pan chory, tudzież poza krajem. Natomiast z sugerowaniem mojego działania na terenie całego województwa małopolskiego Pan „nie wykopany emeryt” trochę przesadził. Szły informacje też i do mediów krajowych, więc zasięg „otumaniania” niewątpliwie był szerszy… Sięgał aż po kres Rzeczypospolitej.[/quote]Tak Panie Łukaszu szły informacje polityczne do mediów krajowych i sięgały jeszcze dalej cenzurowane przez poprzedniego komendanta posiłkującego się fachowcami z KW w Krakowie.Bardzo pana proszę o nie pisanie czystych głupot i jak zwykle propagandy w stylu bolszewickim,bo mieszkańcy nie są głupi i… Czytaj więcej »

Łukasz Czyż
Łukasz Czyż

Nie zawiodłem się. Jest i odpowiedź. Dziękuję Panie P X T, bo już się zacząłem martwić, że Pan chory, tudzież poza krajem. Natomiast z sugerowaniem mojego działania na terenie całego województwa małopolskiego Pan „nie wykopany emeryt” trochę przesadził. Szły informacje też i do mediów krajowych, więc zasięg „otumaniania” niewątpliwie był szerszy… Sięgał aż po kres Rzeczypospolitej.

...
...

Polityka informacyjna=ogień wodny, nie mylić z wodą ognistą i spowodowanym przez nią poczuciem rzeczywistości! Czyli po uproszczeniu równania,
polityka informacyjna=halucynacje 😀
[quote name=”theon”]Ooooo, to może skorzystam z okazji Panie Łukaszu i się dowiem co to takiego ,, polityka informacyjna olkuskiej policji ” ? Bo wie Pan, dla mnie polityka informacyjna to czysty oxymoron, bo informacja to prawda a polityka to fałsz.[/quote]
100/100 pozdrawiam Thleon- chociaż informacja nie jest równa prawdzie, ale w rozumieniu języka potocznego wiadomo że miałeś na myśli, fakty=prawda.

PXT
PXT

Do Pana Czyża.W latach 2006- 2011 kiedy był Pan na tym stanowisku wogóle mnie nie interesowała polityka policyjna ani informacyjna ani prewencyjna ani żadna inna i nie zaprzątałem sobie nią głowy, bo nie miałem z nią do czynienia aż do roku 2012, (czyli po pańskiej kadencji). Wówczas to ta „polityka” mnie dotknęła nie tylko w sensie ogólnoinformacyjnym ale osobiście. Pewnie bym o tym nie wspominał, gdyby nie ta polityka. Informowanie społeczeństwa naciąganymi albo nawet kłamliwymi historyjkami nie niesie za sobą innych szkód oprócz dezorientacji społecznej i niesłusznemu wypinaniu mundurowych piersi na ordery. Gorzej bywa dla policji kiedy społeczeństwo to odkryje,… Czytaj więcej »

nie wykopany emeryt
nie wykopany emeryt

[quote name=”Łukasz Czyż”]Byłem w latach 2006- 2011 Oficerem Prasowym KPP w Olkuszu i jestem zdumiony, że Pan P X T jeszcze nigdy o mnie nie wspomniał. Smutne to i bardzo niesprawiedliwe, wszak odpowiedzialny byłem też i za to, co Pan P X T dzisiaj krytykuje, czyli politykę informacyjną olkuskiej policji…[/quote]
Napoleon oficjalnie mówił że”po dwóch latach kwatermistrza można bez sądu rozstrzelać!”SMUTNE TO I BARDZO NIEPOWAŻNE,ŻE PAN PANIE ŁUKASZU TYLE LAT OTUMANIAŁ GŁUPOTAMI MIJAJĄCYMI SIĘ Z PRAWDĄ NASZYCH MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO.WSTYD!HAŃBA!BRAK HONORU I AMBICJI.

theon
theon

Ooooo, to może skorzystam z okazji Panie Łukaszu i się dowiem co to takiego ,, polityka informacyjna olkuskiej policji ” ? Bo wie Pan, dla mnie polityka informacyjna to czysty oxymoron, bo informacja to prawda a polityka to fałsz.

oś.Młodych
oś.Młodych

[quote name=”PXT”]Nie jestem z Klucz. Jestem z Olkusza.[/quote]
Były sekretarz PZPR Komendy Milicji Obywatelskiej w Olkuszu napisał książkę,o całym tym nepotyzmie,głupocie,bajzlu jakie było i w dalszym ciągu jest podtrzymane i rozpowszechniane w stylu SBckim i komunistycznym.Wszystko jest udokumentowane na faktach i nazwiskach.Oj będzie ładny cyrk dla niektórych wielkich pracowników Policji.

Łukasz Czyż
Łukasz Czyż

Byłem w latach 2006- 2011 Oficerem Prasowym KPP w Olkuszu i jestem zdumiony, że Pan P X T jeszcze nigdy o mnie nie wspomniał. Smutne to i bardzo niesprawiedliwe, wszak odpowiedzialny byłem też i za to, co Pan P X T dzisiaj krytykuje, czyli politykę informacyjną olkuskiej policji…

PXT
PXT

Nie jestem z Klucz. Jestem z Olkusza.

oś.Młodych
oś.Młodych

[quote name=”parafian”][quote name=”Mogsg”]PXT Ty naparawde masz.kompleksy z Policja, czlowieku znajdz sobie jakies hobby, albo zajecie, bo nudne to juz jest czytajac pod niemal kazdym artykulem Twoje cebulowe komentarze. Pozdrawiam[/quote]
jak uderzysz w stół,to nożyce się oddzywają.Bóg Zapłać” Mogsg”[/quote]
”PXT”czy Ty jesteś z Klucz bo mosad pejsowaty tak napisał.Ten cyrk trzeba jak najszybciej zweryfikować i zrobić trochę normalności.

parafian
parafian

[quote name=”Mogsg”]PXT Ty naparawde masz.kompleksy z Policja, czlowieku znajdz sobie jakies hobby, albo zajecie, bo nudne to juz jest czytajac pod niemal kazdym artykulem Twoje cebulowe komentarze. Pozdrawiam[/quote]
jak uderzysz w stół,to nożyce się oddzywają.Bóg Zapłać” Mogsg”

Mogsg
Mogsg

PXT Ty naparawde masz.kompleksy z Policja, czlowieku znajdz sobie jakies hobby, albo zajecie, bo nudne to juz jest czytajac pod niemal kazdym artykulem Twoje cebulowe komentarze. Pozdrawiam

PXT
PXT

Kto myśli o karnawale? Agnieszka mundurowa? 🙂

zyx
zyx

[quote name=”P X T”]Włamanie do biura rachunkowego… ale czyjego? Na komendzie? Więc dochodzenie jest wewnętrzne, czy tak?
A z tymi narkotykami to wygląda, że co jakiś czas komuś tam znajdują jakieś nędzne gramy, wygląda to więc jak sposób na rozstrzyganie porachunków w innych sprawach. Coś jak sprawa z Al Capone. Albo po prostu dbałość statystyki.
Dlaczego wam nie wierzę? Jak myślicie?[/quote]
Zapomniała do czyjego biura było to włamanie,bo przecież to było już dawno,a ona myśli o karnawale nie będzie sobie takimi głupotami zaśmiecać głowę.

XYZ
XYZ

[quote name=”m”]Niech Policja weźmie się do roboty , a nie czeka na wieści od ludzi.[/quote]
Albo niech powołają tych byłych ORMO-wców. 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

pavv
pavv
P X T
P X T

[quote name=”m”]Niech Policja weźmie się do roboty , a nie czeka na wieści od ludzi.[/quote]
Jakby mieli się brać do tej roboty zwłaszcza prewencyjnej, tak jak miałem okazję ich „w akcji” zaobserwować, to już niech lepiej siedzą na tej swojej komendzie i grają sobie w pokera, albo najlepiej w rosyjską ruletkę.

m
m

Niech Policja weźmie się do roboty , a nie czeka na wieści od ludzi.

P X T
P X T

Włamanie do biura rachunkowego… ale czyjego? Na komendzie? Więc dochodzenie jest wewnętrzne, czy tak?
A z tymi narkotykami to wygląda, że co jakiś czas komuś tam znajdują jakieś nędzne gramy, wygląda to więc jak sposób na rozstrzyganie porachunków w innych sprawach. Coś jak sprawa z Al Capone. Albo po prostu dbałość statystyki.
Dlaczego wam nie wierzę? Jak myślicie?