jpulewa1

Włosi mają swoją Wenecję, a olkuszanie ulicę Jana Pawła II, która w trakcie ulewnych opadów w specyficzny sposób wprowadza w wenecki klimat. I nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie sporo miało się zmienić. Z końcem sierpnia traci ważność zgłoszenie budowlane na modernizację tej ulicy. Wielokrotnie pisaliśmy już o problemach, z jakimi zmagają się przede wszystkim mieszkańcy, ale i kierowcy. Ci pierwsi skarżą się na zalane posesje, ci drudzy natomiast na stan drogi, chyba jednej z najgorszych na terenie miasta.

Temat kompleksowego remontu, oszacowanego wstępnie na około 6,5 mln złotych, wraca na miejskich sesjach. – Jak pan zamierza zrealizować część przedmiotowej inwestycji, gdy mija połowa sezonu budowlanego, a do chwili obecnej brak decyzji o przystąpieniu do realizacji? Kiedy planowane jestjpulewa2 wykonanie parkingów przy Sosnowej? Ze względu na ich ścisłe powiązanie z remontem i przebudową kanalizacji deszczowej na ul. Jana Pawła II aż do koryta Witeradówki, proszę o podanie sposobu wykonania planowanych parkingów. Odwodnienie na tej ulicy jest katastrofalne, od ponad 25 lat zalewane są posesje, drogi i przylegające tereny zielone. W wyniku częstych podtopień w budynkach pojawiła się wilgoć i grzyb, a olbrzymie kałuże wody po opadach są siedliskiem komarów i unoszącego się fetoru. Ile jeszcze mieszkańcy muszą czekać na zmianę tej sytuacji? – zapytał burmistrza radny Roman Piaśnik, proponując jednocześnie przeznaczenie na remont ulicy niewykorzystanych w tym roku środków na rewitalizację starówki z powodu opóźnienia prac na rynku. Radny przypomniał również o upływającej z końcem sierpnia ważności zgłoszeniu na budowę jpulewa5i kosztach, jakie ewentualnie poniesie gmina przy uzyskiwaniu kolejnego zgłoszenia.

Gmina tymczasem jest na etapie sporządzania dokumentacji przetargowej na pierwszy etap robót na Jana Pawła II, czyli przebudowy łącznika najbliżej ul. Sosnowej.  – W przypadku podjęcia przez Radę Miejską na najbliższej sesji propozycji zmian budżetowych realizacja zadania może rozpocząć się w okresie wakacyjnym, czyli przed upływem ważności zgłoszenia – uspokaja burmistrz Dariusz Rzepka.  Włodarz miasta informuje również, że gmina ma już decyzję dyrekcji Lasów Państwowych pozwalającą najpulewa3 wyłączenie z produkcji leśnej terenu przy kościele św. Maksymiliana, gdzie będzie parking. Uprawomocnienie się decyzji zakończy procedurę zgłoszenia budowy miejsc parkingowych w Starostwie Powiatowym i zostaną zlecone prace w ternie. Dokładnych dat nie podano.

Znacznie większy problem stanowi kanalizacja. Stan odwodnienia ulicy najlepiej widać podczas ulew. Wówczas droga przypomina rwącą rzekę. Pod koniec kwietnia strażacy wypompowywali wodę z kilku budynków, a studzienki przypominały małe wulkany, z których wydobywa się woda. Tradycyjnie spory staw zrobił się na skwerku pomiędzy ul. Jana Pawła II a ul. M.Biema. Zaplanowana modernizacja obejmuje też przebudowę kanalizacji deszczowej. – Doraźnie został zlecony przegląd istniejącej kanalizacji w celu sprawdzenia jej drożności. W przypadku stwierdzenia jej wadliwego funkcjonowania zostanie zlecona bieżąca naprawa – dodaje burmistrz Rzepka.

Fot. R. Piaśnik

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
6 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
Młodypetrogumiakczarekvhs Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Młody
Młody

[quote name=”petro”]Radny Piaśnik taki aktywny w tej sprawie, ponieważ dokładnie w tym miejscu (pierwsze zdjęcie) znajduje się bar, którego jest właścicielem[/quote]

Ot nasze olkuskie myślenie – blokować wszelkie sensowne i oczywiste inicjatywy – a może rządzący po to żeby nic nie robić …

petro
petro

Radny Piaśnik taki aktywny w tej sprawie, ponieważ dokładnie w tym miejscu (pierwsze zdjęcie) znajduje się bar, którego jest właścicielem

gumiak
gumiak

ktoś te zdjęcia chyba w gumiakach robił 😆

czarek
czarek

ul. Jana Pawła to kolejny dowód na nieudolność naszej olkuskiej władzy…. 😆
Nową obwodnicę chcą budować a starych dróg nie potrafią wyremontować…
Mieszkańcy Osiedla Młodych chyba więcej na Burmistrza Rzepkę nie zagłosują jeśli obwodnica powstanie im przed oknami
Haha 😆

vhs
vhs

A ja bym chciał mieć taką dziurawą ulicę obok swego mieszkania/domu. Dzięki temu wszyscy by jeździli 10 km/h zamiast 100 km/h jak to czasami mają w zwyczaju.

Gondol Jerzy
Gondol Jerzy

no i o co chodzi? ojtam, ojtam – zaraz tam „małe wulkany, z których wydobywała się woda” – to zwykłe gejzery były, cała Islandia się na nich trzyma i park narodowy Yellowstone, a wam o jedną głupią ulicę chodzi, owszem ja rozumiem, że Jana Pawła II, ale bez przesady. Poza tym burmistrz już zadbał, zaintersował się…. to zwykłe szukanie sensacji na siłę, w czym redakcja przoduje już od lat!!!!