Olkusz

Juniorki Młodsze SPR Olkusz obroniły tytuł Mistrzyń Małopolski w Piłce Ręcznej Plażowej. Podopieczne Moniki Pastwy w turnieju rozegranym na dobrze sobie znanym boisku przy ul. Legionów Polskich, nie straciły nawet seta i już niebawem powalczą o awans do najlepszej ósemki w kraju!

Od początku swojej przygody z plażówką, a więc od 2020 roku, Młode Lwice potwierdzają swoją dominację w tej odmianie szczypiorniaka. Trzeci wojewódzki czempionat i trzecia dominacja w gronie swoich rówieśniczek z Małopolski.

Tym razem o końcowym układzie sił w tej kategorii wiekowej zadecydował tylko jeden turniej, którego olkuszanki były gospodarzem. 27 maja przy Zespole Szkół Nr 4 w Olkuszu, do rywalizacji o prymat przystąpiły trzy zespoły. Oprócz Młodych Lwic wyzwanie na piasku podjęły również zawodniczki Krakowiaka Kraków oraz Pałacu Młodzieży Tarnów.

Zagraliśmy systemem „każdy z każdym”, a w meczu inaugurującym mistrzowski turniej olkuszanki stanęły naprzeciwko krakowianek. Oba 10-minutowe sety wychowanki trenerki Pastwy miały pod pełną kontrolą. Pierwszego wygrały 22:11, a po zmianie stron przypieczętowały zwycięstwo 2:0 triumfem 30:11. W drugim spotkaniu Krakowiak także 2:0 (20:15, 19:16) pokonał Pałac Młodzieży Tarnów, choć szczególnie przez pryzmat początkowych fragmentów obu części, wygrana piłkarek z Grogu Kraka wcale nie była taka pewna. Ostatecznie jednak UKS zgarnął komplet punktów, a tarnowianki marząc o włączeniu się do gry o najważniejsze laury, w starciu z SPR-em musiały liczyć na cud. Ten jednak się nie zdarzył, a faworyt kroczący po swoje znów zrobił co do niego należało. Pierwsza partia wygrana przez olkuszanki 26:16, druga 14:8 i po końcowym gwizdku można było głośno sobie powiedzieć: „zadanie wykonane!”

Pierwszy krok do turnieju finałowego Mistrzostw Polski został zrobiony. Teraz przed Młodymi Lwicami zmagania półfinałowe, gdzie poprzeczka względem trudności pójdzie mocno w górę. Zanim jednak przyjdzie czas na batalię o promocję do najlepszej ósemki w kraju, przed naszymi Dziewczynami, już w środę 7 czerwca bardzo ciekawie zapowiadający się turniej kontrolny w Lublińcu, gdzie olkuszanki obok miejscowej Husarii, zmierzą się również z Grunwaldem Ruda Śląska oraz Kadrą Narodową U-17, odbywającą na Śląsku zgrupowanie szkoleniowe.

SPR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze