jpii_zima2

Miejscy radni chcą szybszego remontu ul. Jana Pawła II. Łukasz Kmita, Józef Sarecki i Janusz Dąbek zwrócili się do burmistrza o zwiększenie środków finansowych na rozpoczętą już inwestycję.

– Mając na względzie fakty, że w roku 2011 Gmina Olkusz dzięki sprzyjającej pogodzie zaoszczędziła znaczną kwotę na zimowym utrzymaniu dróg i chodników, proponujemy aby niewykorzystane w 2011 r. środki przesunąć na modernizację ul. Jana Pawła II. Wspomniane oszczędności pozwoliłyby zwiększyć obecnie zapisaną w budżecie na rok 2012 kwotę 1 mln złotych. Dzięki temu mógłby zostać zrealizowany w całości etap polegający najpii_zima1 budowie kolektora kanalizacji deszczowej od piaskownika (zlokalizowanego przy ulicy Legionów Polskich 10) do ul. Biema i Sosnowej oraz rozpoczęcie prac kanalizacyjnych w ciągu samej ul. Jana Pawła II – piszą radni.

Na gruntowną modernizację, czyli remont jezdni i chodników oraz budowę kanalizacji mieszkańcy czekają od ponad 25 lat. Jest to jedyna ulica, która można dotrzeć do bloków przy ul. Nałkowskiej oraz ul. Orzeszkowej. Korzystają  z niej mieszkańcy idąc do pobliskiego kościoła, przychodni, komendy policji czy szpitala. Ulicą tą przejeżdżają również autobusy komunikacji miejskiej.Podczas ulewnych opadów woda często zalewa posesje. Asfaltowa nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak chodniki. W ubiegłym roku wykonano pierwszy etap prac, na łączniku ul. Jana Pawła II najbliżej od strony ul. Sosnowej.  Całościowy projekt modernizacji obejmuje przebudowę kanalizacji deszczowej. W ramach tego zadania przebudowie ulegnie jezdnia, chodniki, zjazdy. Zostanie wybudowane oświetlenie uliczne oraz poprawiona sieć teletechniczna.

Władze miasta dwukrotnie starały się o dofinansowanie remontu w ramach tzw. „schetynówek”, ale bez rezultatu. Dlatego też zdecydowano się podzielić prace na etapy. Realizacja inwestycji przewidziana jest na lata 2012 – 13. W Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy na przyszły rok na ul. Jana Pawła II zaplanowano kwotę 4 mln 400 tys. złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
g24
g24
12 lat temu

Ja mam pytanie do „pracownika” o której szkole i dyrektorce piszesz?

pracownik
pracownik
12 lat temu

Panie Duranski !
Ta szkoła powinna byc zlikwidowana , no chyba że zmieni się dyrektorka , czego jej życze (oczywiscie szkole) , Nie pomoże Pani naprędce zapisywanie się do Solidarnosci. Pani musi odejsc, aby ta szkoła mogła istniec. I to jest dla Pana pole do PO-PiSu drogi Panie Janie .Jeżeli jest Pan taki skuteczny jak się mówi o Panu na Osiedlu , to nie mam najmniejszych wątpliwosci ze Pan nakłoni dyrektorkę aby dla dobra szkoły odeszła

Jan Durański
Jan Durański
12 lat temu

Sukces ma wielu ojców. Porażka jest sierotą. Jest faktem, że o remont ulicy Jana Pawła walczyło wiele osób. I jest nadzieja, że doczekamy się pomyślnego finału.Mieszkańcy Osiedla Młodych – czeka nas teraż jeszcze poważniejsze wyzwanie.Rozpoczęto procedurę likwidacji szkół znajdujących się przy ulicy Żeromskiego. Jest to pomysł zły i społecznie bardzo szkodliwy. Musimy się temu przeciwstawić.

.
.
12 lat temu

Burmistrz szuka oszczędności w oświacie a ja proponuję:
1. reorganizację administracji oświatowej w Urzędzie,
2. zwolnienie 1 burmistrza,
3. zmniejszenie liczebności radnych , wystarczy że będą tylko szefowie partii
4. w większym zakresie pozyskiwać środki unijne,
5 skrócić czas trwania remontów , inwestycji np, Rynek

proszę o następne propozycję

uczytielnica
uczytielnica
12 lat temu

[quote name=”OGANGA II”]Dudkiewicz chce likwidować szkół. Wyczytałem na forum. Ile w tym prawdy?[/quote]
Nie piszcie takich głupot na Dudiego bo to nie on chce likwidacji szkól tylko chyba Cwięczek i cała Platforma Lącznie z burmistrzami

Osiedlowy
Osiedlowy
12 lat temu

[quote name=”Nowy Zarząd”]Dobrze że Zarząd Osiedla i Mieszkańcy mają wsparcie tak pomocnych Radnych. Wdzięczni jesteśmy również Burmistrzowi Pietraszewskiemu, który obiecał mieszkańcom na zebraniu że
będzie tą inwestycję wspierał. No i poparcie Posła Jacka Osucha i Burmistrza Rzepki.
„Stary Zarząd” wraz z Mieszkańcami rzeczywiście przeznaczył z budżetu osiedla finanse na dokumentację ale bez pomocy Radnych, Burmistrza i Posła dokumentacja ta bez rozpoczęcia remontu nadawałaby się do kosza. Obecnie „Nowy Zarząd” skierował pismo do Burmistrza i monitował tą inwestycję.
Dziś wspólnie możemy powiedzieć że modernizacja Jana Pawła II zostanie zrealizowana ;-)[/quote]
Brawo Panowie Radni ; Pan Piaśnik, Pan Dąbek, Pan Sarecki, Pan Kmita!!! Brawo Poseł i Burmistrzowie!!! 😉

OGANGA II
OGANGA II
12 lat temu

Dudkiewicz chce likwidować szkół. Wyczytałem na forum. Ile w tym prawdy?

rozsądnyobserwer
rozsądnyobserwer
12 lat temu

Możecie se pisać ile chcecie , a i tak wszystko juz ustalone , szkola w Zawadzie do likwidacji a Spójnia Osiek do ekstraklasy

Młody
Młody
12 lat temu

Miesiąc temu radni jednogłosnie przyjęli budżet Miasta i Gminy Olkusz, a teraz podjęli walkę z własnymi decyzjami. Czy wyborcy to kupią ?
Łukasz Kmita, Józef Sarecki i Janusz Dąbek zwrócili się do burmistrza …” – a z ustawiania się wnioskuję która partia wygra przyszłe wybory …

Henio
Henio
12 lat temu

[quote name=”najnowszyzarzad”]tylko Radny Dąbek i Piasnik ręka w rekę, ramię w ramię walczyli jak lwy o ul. Jana P II[/quote]
… jako o drogę dojazdową do Kolbego i do baru 😀 W Olkuszu jest mnóstwo ważniejszych ulic do remontu które jednak nie mają żadnych szans gdyż nie prowadzą do kościołów ani do barów prominentów :D.

najnowszyzarzad
najnowszyzarzad
12 lat temu

tylko Radny Dąbek i Piasnik ręka w rekę , ramię w ramię walczyli jak lwy o ul. Jana P II

osieczan
osieczan
12 lat temu

Tak do konca to nikt nie może byc pewny tej inwestycji , chodzą juz słuchy w magistracie ze jeden z radnych z Osieka chce duża częsć tych srodkow przeznaczyc na klub Spolna Osiek poprzez przesunięcie budżetowe , a ja mysle ze to jego takie mżonki i popierdólki , choć do likwidacji szkół bardzo mocno sie przystawia nie bacząc na to ze jest z miejscowosci w której chce zlikwidowac szkołe .
Szkoła w Zawadzie musi istnieć panie radny i to w pełnym wymiarze niech Pan sobie to wbije do głowy , predzej klub w Osieku sie rozwiąże .

Nowy Zarząd
Nowy Zarząd
12 lat temu

Dobrze że Zarząd Osiedla i Mieszkańcy mają wsparcie tak pomocnych Radnych. Wdzięczni jesteśmy również Burmistrzowi Pietraszewskiemu, który obiecał mieszkańcom na zebraniu że
będzie tą inwestycję wspierał. No i poparcie Posła Jacka Osucha i Burmistrza Rzepki.
„Stary Zarząd” wraz z Mieszkańcami rzeczywiście przeznaczył z budżetu osiedla finanse na dokumentację ale bez pomocy Radnych, Burmistrza i Posła dokumentacja ta bez rozpoczęcia remontu nadawałaby się do kosza. Obecnie „Nowy Zarząd” skierował pismo do Burmistrza i monitował tą inwestycję.
Dziś wspólnie możemy powiedzieć że modernizacja Jana Pawła II zostanie zrealizowana 😉

Bolek
Bolek
12 lat temu

.
Ulica jak każda inna, a że imienia Wojtyły?! Jedynym usprawiedliwieniem na remont tej a nie innych zruinowanej ulicy jest fakt, że przy niej mieści się komenda Policji, a samochody które do niej codziennie dojeżdżają utrzymywane są za nasze pieniądze.

kierowca
kierowca
12 lat temu

wyprostować tą ulice, a tą starą chalupke co zaslania widok na skrzyzowaniu przenieść do skansenu na rynek.niech juz wszystkie zabytki w jednym miejscu będa.

Gacek
Gacek
12 lat temu

A mnie cieszy, że Radni są ponadpartyjni w zabiegach o tę ulicę. Gdyby nie p. Dąbek to remontu by nie było.
Zarząd osiedla jest ważny ale to radni (Dąbek, Kmita i Sarecki), rzutem na taśme włożyli tę inwestycję do budżetu z poparciem posłą Osucha. Wiem bo bylem na komisji budżetowej.
Pomysł 3 radnych (ponadpartyjny) jest godny uznania i poparcia. Widać, że tym radnym zależy na dobru mieszkańców.
Zresztą Ci radni zabiegają o tę inwestycję od 5 lat. I to jest ich wielki sukces!!! Trzeba też pochwalić burmistrza Pietraszewskiego i Rzepkę że w tych trudnych czasach wygospodarowali pieniądze i porozumieli się z radą. Pan Piaśnik też to zaczął popierać i tak już mamy cały przekrój Rady. Dobrze ze takie inwestycje łączą

Z JP II
Z JP II
12 lat temu

Moi mili przedmowcy , mieszkam przy ulicy JP II , I to ja najlepiej wiem do kogo i z kim rozmawiałem przez kilka lat , dzisiaj widac ze skutecznie , moje zdarte buty są swiadkiem w tej sprawie ,
Zarzad osiedlowy przeznaczył tylko finanse na dokumentację bo inaczej juz nie można było , natomiast ojcami tego remontu oprócz mnie są pozostali mieszkancy ul. JP II . To napisałem tak aby Was pogodzic , i abyscie spojrzeli wokół siebie ,
dziękując mieszkancą ,radnym , nie mozemy zapomniec o burmistrzu Rzepce i pośle Osuchu . Dziękujemy!!

zarząd
zarząd
12 lat temu

To Zarząd Osiedla przeznaczył finanse ze swojego budżetu na dokumentację remontu ul. Jana Pawła. Modernizację tej ulicy wpisał jako priorytetową do inwestycji na 2012 . To mieszkańcy zatwierdzili w głosowaniu na zebraniu mieszkańców 22 września 2011 potrzebę takiej inwestycji.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
12 lat temu

Brawo Panowie Radni!!! świetny pomysł!