wasze interwencje nowe

W tym roku rozpocznie się wreszcie gruntowna modernizacja ul. Przemysłowej w Olkuszu. Stan drogi od lat pozostawia wiele do życzenia. Do naszej redakcji trafiła kolejna interwencja w tej sprawie. Kierowcy i piesi maja dosyć omijania dziur i olbrzymich kałuż, jakie tworzą się tam po ulewnych deszczach.

– Nie rozumiem, jak w prawie 40-tysięcznym mieście mogą być jeszcze takie ulice, jak Przemysłowa. Mają tutaj siedziby duże firmy oraz hurtownie, największy w Olkuszu market budowlany. Tutaj dojeżdżają ludzie do pracy czy do wspomnianych hurtowni i sklepów, nie tylko z Olkusza, ale z okolic i innych województw. Co jakiś czas przyjeżdżają tu ekipy drogowców, które podsypują piasek lub żwirek w wystające z asfaltu dziury, ale po kilku deszczowych dniach wszystko się wymywa, dziury pozostają i tworzy się jeszcze większy bałagan. Poza tym jest to utrapienie nie tylko dla zmotoryzowanych, ale też dla pieszych, gdyż tworzą się potężne kałuże, wszędzie zalega woda i nie można przejść. Kto za ten bałagan odpowiada i kiedy wreszcie ktoś zrobi z tą nieszczęsną ulicą porządek? Przecież to wstyd dla całego miasta – tak wygląd ulicy Przemysłowej opisał jeden z naszych Czytelników, który przesłał nam również zdjęcia drogi po deszczu. 

przemysłowa 2017 1

Przez lata na opisywanym trakcie jedynie cząstkowo uzupełniano ubytki i zapadliska. Gdy dwa temu poruszaliśmy temat pilnej modernizacji ulicy, magistrat informował, że „(…) sprawa ta była rozpatrywana w czerwcu 2013 roku, po wystąpieniu przedstawicieli firm zlokalizowanych przy tej ulicy. Wówczas nie doszło do wypracowania wspólnego stanowiska w sprawie partycypacji w kosztach remontu przedmiotowej drogi”. Od tamtego czasu na gruntowny remont w miejskiej nie było pieniędzy.

przemysłowa 2017 2

Teraz sytuacja uległa zmianie. Dla wszystkich użytkowników tej drogi mamy dobre wiadomości. W tegorocznym budżecie na gruntowną modernizację traktu zapisano 350 tys. złotych. Wiadomo, że prace będą podzielone na etapy. – To z powodu ograniczonych środków w budżecie gminy i braku możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych na te inwestycję. Obecnie przygotowujemy przetarg, który zostanie ogłoszony w czerwcu, a dotyczył będzie pierwszego etapu realizacji przedsięwzięcia. Prace rozpoczną się od skrzyżowania z drogą krajową 94. Zakres robót obejmuje budowę kanalizacji deszczowej, podbudowy i nawierzchnię asfaltową – informuje rzecznik prasowy urzędu Michał Latos.

Według szacunków magistratu, pierwszy etap prac potrwa około trzech miesięcy od podpisania umowy, „(…) choć to w znacznej mierze uzależnione jest od warunków atmosferycznych”.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
QuinnMaciuś Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciuś
Maciuś

Kolejna bliźniacza ulica to Składowa. Lata temu nie rozjeździły jej pekaesy, to teraz, nieremontowana przez dziesięciolecia, wreszcie padła i wygląda tak samo jak Przemysłowa. A przeznaczenie ma podobne…

Quinn
Quinn

Nie wiem co do końca autor miał na myśli..ale
i tak jest całkiem nieźle.

My webpage :: remont pokoju, http://kobietyaktywne.pl: http://kobietyaktywne.pl/index.php?strona=strony&nrf=818,