Olkusz

Tradycyjnie, na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia seniorzy z Osiedla Centrum w Olkuszu spotkali się na wspólnej kolacji wigilijnej: czternaste już spotkanie odbyło się, jak zwykle, w budynku Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu.

Na Wigilii pojawili się m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik wraz z żoną, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu Henryk Gamrat, ks. proboszcz Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu Mieczysław Miarka oraz dyrektor „czwórki” Mirosław Jurczyk wraz wicedyrektor Iwoną Kądziołka. Po powitaniu gości, duchowny wygłosił modlitwę i pobłogosławił zebranych.

Do świętowania przygotowali się również uczniowie, którzy samodzielnie stworzyli świąteczny występ, śpiewając kolędy i pastorałki, m.in. Gore gwiazda Jezusowi, Lulajże Jezuniu czy Chwała na Wysokości: seniorzy także przyłączyli się do kolędowania, roznosząc dźwięki muzyki po korytarzach szkoły. Po uroczystym łamaniu opłatkiem i składaniu życzeń seniorzy zasiedli natomiast do stołów, przy których czekały na nich przygotowane posiłki na ciepło i poczęstunek. Nie zabrakło ponadto toastu.

„Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku dla Was i dla Waszych Rodzin. Żebyśmy się jeszcze spotkali w tym samym gronie i żeby nikogo nie zabrakło!” – życzył na zakończenie spotkania burmistrz Roman Piaśnik.

Redakcja

Tradycyjnie, na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, seniorzy z osiedla Centrum spotkali się na wspólnej kolacji Wigilijnej. Czternaste już spotkanie Wigilijne odbyło się, jak zwykle, w budynku Szkoły Podstawowej nr 4.
Zdjęcia: redakcja
« 1 z 2 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze