Olkusz

Zawodnicy KS Olkusz z sukcesami wzięli udział w cyklu zawodów Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie.

26.04.2023 r. Małopolski Związek Lekkiej Atletyki, MOSiR Olkusz oraz Sekcja LA KS Olkusz były organizatorami zawodów, które odbyły się w olkuskim Silver Parku. Na starcie eliminacji wojewódzkiej stanęło około 200 zawodników, w tym liczna grupa zawodników KS Olkusz, z których część reprezentowała szkoły, do których uczęszczają. Rywalizowano na dwóch dystansach: 800 m i 1 km.

Czworo z nich zrealizowało cel, który stawiał sobie każdy z uczestników – uzyskanie kwalifikacji do zawodów finałowych, które odbędą się 2.09.2023 r. w Toruniu, a dwójka z nich uplasowała się na podium!

Oto zawodnicy, którzy uzyskali kwalifikację:

Agata Kisiała– 1 m. K U14

Kuba Dolezy – 2 m. M U14

Bartłomiej Siejka – 5 m. M U14

Michał Bróg – 6 m. M U14

Natomiast 17.05.2023 r. w Krakowie odbyły się Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie w wielobojach, w których wzięli udział zawodnicy Trenera Kamila Kalembki. Pokazali się ze świetnej strony, a uznanie dla nich jest tym większe, że panowały bardzo trudne warunki atmosferyczne (deszcz i zimno).

1 miejsce zajął Michał Wąs w dwuboju (bieg na 300 metrów + rzut piłeczką palantową)

4 miejsce ex aequo zajęły: Natalia Kuca i Wiktoria Kałużna w dwuboju (300 metrów + skok w dal ze strefy)

6 miejsce zajął Maksymilian Jop w dwuboju (bieg na 60 metrów + skok w dal ze strefy)

14 miejsce zajęła Agnieszka Seweryn w dwuboju (bieg na 300 metrów + skok w dal ze strefy)

15 miejsce zajął Wojciech Prokop w dwuboju (bieg na 60 metrów + skok w dal ze strefy)

20 miejsce zajęła Natalia Seweryn w dwuboju (bieg na 300 metrów + skok w dal ze strefy)

Michał Wąs, dzięki wygranej zakwalifikował się na ogólnopolskie finały, które odbędą się na początku września w Toruniu.

Zawody odbyły się pod auspicjami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz partnerów i sponsorów Federacji Lekkoatletycznej.

Oprócz udziału w cyklu LNO, zawodniczki KS Olkusz ambitnie i z sukcesami reprezentowały barwy klubowe na stadionie Wawelu Kraków, gdzie 13.05.2023 r. odbył się Miting Lekkoatletyczny Krak.

Podopieczne Trenera Ryszarda Jałowca wywalczyły 3 miejsca na podium!

Pchnięcie kulą:

1 miejsce Natalia Kajda 9,67 m

2 miejsce Rita Satora 9,04 m

Bieg na 300 m

1 miejsce Agata Kisiała z rekordem życiowym 43,28 s.

Do tego należy dodać poprawioną „życiówkę” na 100 m Kaliny Andrzejczyk oraz pełne zaangażowania starty Natalii Kajdy na 100 m, Marii Filipek na 600 m oraz sztafety 4×100 m.

Kolejnym celem zawodników KS Olkusz są Mistrzostwa Małopolski w Wielobojach, 28.05.2023 r.