Powiat

Nawet 6 tys. złotych na społeczne inicjatywy można pozyskać w ramach tegorocznej edycji konkursu „Działaj lokalnie”. Termin składania wniosków mija z końcem maja. Konkurs ogłosiło Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Zadanie współfinansowane jest przez Gminę Klucze i Gminę Bolesław.

Budowanie lokalnego kapitału społecznego, inicjowanie współpracy mieszkańców na rzecz wspólnego dobra, poprawa jakości życia – to główne założenia, jakie powinny spełniać projekty. Jak informują organizatorzy konkursu, program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Zgodnie z regulaminem, zgłaszane inicjatywy powinny m. in.: zakładać współdziałanie mieszkańców, wynikać z konkretnych potrzeb danej społeczności czy też być realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i lokalnych instytucji (samorządów, przedsiębiorców, organizacji społecznych). Projekty mogą również dotyczyć działań zmniejszających negatywne skutki pandemii w różnych obszarach (np. edukacji, sporcie, kulturze, zdrowiu, aktywności społecznej). W tegorocznej edycji konkursu uruchomiono specjalną ścieżkę – „Działaj lokalnie i solidarnie z Ukrainą”. Tutaj inicjatywy dotyczą wsparcia organizacji i grup nieformalnych działających na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy.

O dotacje mogą ubiegać się organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną (jak fundacje, uczniowskie kluby sportowe, zarejestrowane w ARiMR koła gospodyń wiejskich), stowarzyszenia zwykłe, grupy nieformalne

Podmioty te muszą mieć siedzibę w gminach: Klucze, Bolesław, Trzyciąż i Wolbrom, a planowane działania będą prowadzone na terenie przynajmniej jednej z tych gmin,. Projekty powinny być realizowane pomiędzy 15 czerwca a 31 grudnia tego roku (minimum przez 3 miesiące, maksymalnie przez sześc miesięcy). Wyjątkiem są projekty specjalne trwające minimum miesiąc, które dotyczą walki z pandemią lub wsparcia uchodźców z Ukrainy.  

Wnioski należy składać do dnia 31 maja 2022 r., wyłącznie poprzez generator on-line dostępny na stronie: http://system.dzialajlokalnie.pl

Regulamin i szczegółowe informacje dostępne są na stronie Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze https://sfok.pl/

fot. pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze