Olkusz

17 marca odbył się Wiosenny Pokaz Taneczny podopiecznych Pracowni Tanecznej MOK prowadzonej przez choreografa Olega Sapronczyka, przypomnijmy, laureata Olkuskiej Nagrody Artystycznej za rok 2023 w kategorii Młody Twórca.

Przed pełną widownią młodzi artyści zaprezentowali swoje nowo nabyte i udoskonalone umiejętności.

Widowisko obejrzał także Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, który udzielił wsparcia finansowego grupie Impuls oraz ma zamiar w przyszłych latach nadal wspierać młodych tancerzy.

Pokaz rozpoczęła reprezentacyjna grupa Impuls pięknie zsynchronizowanym tańcem do utworu „Space”. Po nich najmłodsza grupa Żabki w strojach biedronek rozczuliła wszystkich tańcem „Wiosna”. Trzy- i czteroletnie maluchy bardzo zręcznie panowały nad własnymi kończynami i, dodatkowo, ukwieconymi obręczami. Grupa Sonik, średnia wiekowo, zaprezentowała się w tańcu „Bad girls”.

Pięcioletnie Słoneczka w tańcu do optymistycznego utworu „Od dziś masz mnie” dosłownie jaśniały jak obsypane diamentami. Każda z grup miała przepiękne, oryginalne stroje, co dodawało uroku przedstawieniu. Grupa Kids wystąpiła w tańcu piratów przy wsparciu solistek z Pracowni Wokalnej do utworu „Jake i piraci z Nibylandii”. Grupa Energia, bardzo liczna, tańcem do „Boogi Shoes”uzasadniła swoją nazwę.

Dodatkową atrakcją były występy utalentowanych rodziców. Weronika Sapronczyk i Paweł Ziarnik przepięknie zaśpiewali „Bezdroża”, i „Dumkę na dwa serca”.

Grupa Skok zaszalała i wyskakała się w tańcu „Boogie Wonderland”, a na zakończenie ponownie pojawiła się mokowska grupa reprezentacyjna Impuls. W tańcu „Girls” uwodziła nie tylko umiejętnościami, ale i słodkimi dziewczęcymi strojami.

Widownia klaskała i wspierała artystów zachęcającymi okrzykami; brawa i owacje były w pełni zasłużone, bo pokaz udał się fantastycznie.

Wkrótce scena zakwitła barwnymi strojami występujących, którzy ustawili się do wspólnego zdjęcia z burmistrzem, swoim opiekunem Olegiem oraz dyrekcją MOK, zaopatrzywszy się uprzednio w słodycze rozdawane przez burmistrza Romana Piaśnika.

MOK Olkusz0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze