Olkusz

W dniu 12.09.2023 r. Komendę Powiatową Policji w Olkuszu odwiedziła grupa dzieci z przedszkola nr 8 w Olkuszu. Przedszkolaki zapoznały się z zawodem policjanta oraz utrwalały wiedzę dotyczącą przepisów w ruchu drogowym.

Spotkanie z przedszkolakami rozpoczęło się przed budynkiem komendy, gdzie dzieci przywitali policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego.  Maluchy miały okazje  zobaczyć policyjne radiowozy i usiąść za kierownicą policyjnego motocyklu.

Kolejnym punktem wizyty  było spotkanie na auli z policjantkami, które  rozmawiały z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drodze.  Dużo uwagi poświęciła odblaskom, uświadamiając dzieciom, jak ważne jest ich noszenie. Przedszkolaki dowiedziały się również jakie niebezpieczeństwa mogą wynikać z kontaktów z nieznajomymi. Najmłodsi  z zaangażowaniem uczestniczyli w scence ręcznej regulacji ruchem i przechodzeniu przez przejście dla pieszych. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania i  wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały malowanki i dyplomy z odciskami własnych linii papilarnych.  

Ta niecodzienna wizyta sprawiła dzieciom radość i wywołała wiele uśmiechów na dziecięcych twarzach.

KPP Olkusz0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze