Nowy wojewoda małopolski jest zakażony koronawirusem, co potwierdziło wykonane wczoraj badanie laboratoryjne.

Jak informuje Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, wojewoda po otrzymaniu wyników potwierdzających zakażenie koronowirusem SARS-CoV-2 skontaktował się z osobami, z którymi miał w ostatnim czasie „bliższy” kontakt, by przekazać im tę informację osobiście.

-Zgodnie z procedurą osoby z najbliższego otoczenia wojewody będą przebywały w kwarantannie. Z kolei osoby z dalszego kontaktu zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym. Dla zapewnienia bezpieczeństwa, a zarazem zachowania ciągłości zadań kierownictwo Urzędu i wskazani pracownicy będą wykonywać swoje obowiązki w oparciu o pracę zdalną. Zarówno wojewoda, jak i pracownicy skierowani do kwarantanny czują się dobrze. Mamy nadzieję na ich szybki powrót do dotychczasowej formy realizowanych obowiązków. Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi  zarówno wojewódzkimi, jak i powiatowymi. Kolejne działania będziemy podejmować stosownie do ich rekomendacji – czytamy w komunikacie urzędu.

fot. MUW w Krakowie 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tania Zablokowana
Tania Zablokowana
1 rok temu

A może po prostu pisiorkom potrzebne są wakacje i sobie załatwili zaświadczenie o wirusie, gorąco jest trudno tak wysiedzieć w koszuli i w krawacie z tą nieskazitelną fryzurką .