dozynki wolbrom

 

W dwóch interesujących imprezach plenerowych mogą uczestniczyć mieszkańcy w najbliższy weekend. W ramach Dożynek Gminnych 2014 Wolbrom zaprasza na III Małopolskie Święto Chleba. Z kolei na kluczewskiej Czubatce odbędzie się po raz kolejny impreza „Czar Pustyni”. Na obydwu imprezach będzie można zdegustować te lokalne produkty, z których mieszkańcy znad Białej Przemszy mogą być dumni. W imieniu organizatorów zachęcamy do przyłączenia się do wspólnego świętowania. Udział w obydwu imprezach jest bezpłatny!

Sobota – Klucze

 

Stowarzyszenie „Produkt Lokalny Nad Białą Przemszą” i Wójt Gminy Klucze zapraszają na imprezę „Czar Pustyni”, która odbędzie się dnia 23 sierpnia br. (sobota) od godziny 14:00 na Wzgórzu Czubatka w Kluczach (punkt widokowy na Pustynię Błędowską). – Organizacja festiwalu będzie służyć promocji walorów przyrodniczych Pustyni Błędowskiej – największej w Europie naturalnej pustyni, której niepowtarzalne uroki można w całej okazałości podziwiać ze wzgórza Czubatka oraz dorobku kulturalnego naszego regionu, zarówno kulinarnego jak i artystycznego. Naszym celem jest przybliżenie zarówno tutejszym mieszkańcom jak i turystom z Małopolski i Śląska tego, z czego powinniśmy być dumni zapewniając jednocześnie wszystkim: dzieciom, młodzieży i dorosłym doskonałą zabawę – zachęcają organizatorzy „Czaru Pustyni”.

Podczas tej imprezy wystawienniczej będzie można odwiedzić stoiska z produktami lokalnymi i rękodziełem. Nie zabraknie również akcentów muzycznych. O godz. 15:00 wystąpi zespół TESAMEE, a o godz. 17.00 Chór „Ziemia Kluczewska”. Na 19:30 zaplanowano występ znanych z programu X-Factor artystów z Hatbreakers, a po nich na scenie pojawi się Mateusz Ziółko.

 

Niedziela – Wolbrom

 

Dzień później w Wolbromiu odbędzie się wielkie święto plonów, podczas którego najważniejszym produktem lokalnym będzie chleb. Już dwa razy podczas tej imprezy mieszkańcy mogli się przekonać o bogactwie form, smaków i składników tego najważniejszego elementu menu każdego Polaka. Dożynki rozpoczną się o 15:30 wystawą wieńców dożynkowych na placu przed kościołem pw. Krzyża Świętego. Po Mszy św. korowód przemaszeruje pod Dom Kultury, gdzie nastąpi dożynkowy ceremoniał, a po nim wspólna zabawa. Całość zakończy biesiada polska i zabawa taneczna. Organizatorzy zapewniają szereg imprez towarzyszących. Do przyłączenia się zaprasza gospodarz – Burmistrz Miasta i Gminy w Wolbromiu.

Szczegóły obydwu imprez znajdziecie na plakatach!

czar pustyni2014

 

DOŻYNKI

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze