Gmina Wolbrom

Wyjątkowo dużo darmowych imprez i atrakcji czeka mieszkańców Wolbromia i gości na zakończenie tegorocznego, trochę nieudanego – z racji kapryśnej aury – sezonu letniego. Organizatorzy: sołectwo Chrząstowice, Urząd Miasta i Gminy, a także Dom Kultury zachęcają do udziału w gminnych dożynkach, Dniach Wolbromia oraz zupełnie nowym festiwalu.

Już 20 sierpnia Gminne Dożynki 2023 zorganizuje sołectwo Chrząstowice, które już intensywnie pracuje nad przygotowaniami do święta plonów. Ta wyjątkowo aktywna społecznie wieś zaprasza w niedzielę o godz. 14 na plenerową, dziękczynną mszę św. która zostanie odprawiona w kapliczce górującej nad pięknym, zagospodarowanym w społecznym czynie przez mieszkańców centrum miejscowości. Dalsze uroczystości i dożynkowe obrzędy odbędą się już pod remizą strażacką, gdzie przemaszeruje barwny korowód z wieńcami przygotowanymi tradycyjnie przez koła gospodyń wiejskich z całej gminy Wolbrom. Na dożynkowej scenie zaplanowano występy artystyczne lokalnych talentów oraz koncert zespołu Freaky Boys i zabawę taneczną, do której przygrywać będzie Kapela Roy.

Tydzień później burmistrz zaprasza na dość nietypowe – ze względu na termin, a zwłaszcza miejsce wydarzenia – zaplanowane na 26 i 27 sierpnia Dni Wolbromia pod hasłem „Pożegnanie lata nad Zalewem Wolbromskim w Wolbromiu”. Realizowana przez mocno wydłużony czas inwestycja, polegająca na budowie ścieżki rekreacyjnej wokół wolbromskiego zalewu od kilku miesięcy cieszy się dużą popularnością korzystających z uroków miejsca wolbromian i gości, którzy chętnie tu spacerują, jeżdżą na rowerach i rolkach. Mimo niejakich wątpliwości, czy taka lokalizacja, ze względu na specyfikę terenu i bezpieczeństwo uczestników (mało miejsca, otwarty akwen wodny i bezpośrednie sąsiedztwo ruchliwej drogi wojewódzkiej) nadaje się na masową imprezę, jaką są Dni Wolbromia, władze gminy zdecydowały się na taką właśnie promocję tego zakątka miasta.

Odpowiadając na wątpliwości, jakie pojawiły się w przestrzeni publicznej organizator, czyli Gmina Wolbrom informuje w mediach społecznościowych, że zapewni bezpieczeństwo, m.in. poprzez wyłączenie ruchu na drodze wojewódzkiej 794 wzdłuż zalewu, co zostało już uzgodnione z właściwymi służbami i instytucjami, a dzięki uprzejmości prywatnych właścicieli sąsiednich posesji znajdzie się miejsce na wszystkie zaplanowane atrakcje. „Organizacja ruchu, objazdy, parkingi, jak również mapka wydarzenia zostaną podane do wiadomości z odpowiednim wyprzedzeniem” – informuje UMiG Wolbrom. Pozostaje zatem trzymać kciuki za rozsądek bawiących się podczas imprezy, co w przypadku ewentualnego nadużycia rozmaitej konsumpcji może nie być takie proste i oczywiste…

Podczas dwudniowego święta miasta widzowie będą mogli zobaczyć pokazy przygotowane przez lokalnych sportowców i artystów, podziwiać gwiazdę sobotniego wieczoru, na którą wybrano Anię Wyszkoni i cieszyć oko widowiskiem pirotechnicznym pt. „Teatr ognia i wody”. W niedzielne popołudnie znów wystąpią artyści lokalni, a następnie zespoły: B.L.U.E, Ronnie Ferrari, Weekend i C-Bool.

Na tym jednak nie koniec atrakcji i niespodzianek. Za kolejne dwa tygodnie, na własne zakończenie lata w terminie przed laty wybieranym na obchody Dni Wolbromia, na zupełnie nową imprezę plenerową zaprasza do swojego parku Dom Kultury w Wolbromiu. Wyłączona w tym roku z organizacji święta miasta wolbromska instytucja kultury w dniach 16 i 17 września zaplanowała organizację dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „I Festiwalu Jurajskiego”, podczas którego – jak zapowiada organizator – widzów czeka niezapomniane spotkanie muzyczne z gwiazdami: Daj To Głośniej, Tribbs, Ignacy, Farben Lehre i nie tylko…

Jak widać Wolbrom dba o darmową rozrywkę dla mieszkańców na bogato, niektórzy narzekają tylko, że imprezy tak się skumulowały w czasie, a malkontenci już interesują się skąd wezmą się środki finansowe na tyle ogólnodostępnych uciech. Wydaje się jednak, wobec nieustannych zapewnień burmistrza podczas sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu, a także w mediach społecznościowych o dobrej kondycji finansowej gminy, że z tym nie powinno być problemu. Są ważniejsze cele? Może i są, ale co zabawa, to zabawa!


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze