Bolesław, Bukowno

Wiosną, kiedy w naszym kraju wybuchła pandemia, pisaliśmy o charytatywnych akcjach organizacji oraz pojedynczych osób pod hasłem „Zostań koronabohaterem”. W tej grupie znalazło się wielu ludzi, którzy w różny sposób pomagali sąsiadom, osobom samotnym czy na kwarantannie: szyli maseczki, rozdawali żywność, robili zakupy, wyprowadzali psy na spacer, organizowali zbiórki na sprzęt medyczny – jednym słowem wspierali potrzebujących. Kolejna tego typu akcja skierowana do seniorów ruszyła właśnie w dwóch gminach: Bolesławiu i Bukownie.

Sytuacja epidemiologiczna pogarsza się z dnia na dzień. Szczególnie narażoną na zakażenia grupą są seniorzy. Podobnie jak wiosną, w dalszym ciągu nie brakuje ludzi wielkiego serca, którzy chętnie niosą pomoc w tym trudnym czasie. Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” wraz z grupą „Kawiarenka Pod Parasolem” zorganizowali akcję dla samotnych i starszych osób powyżej 70. roku życia z gmin Bolesław i Bukowno. Wolontariusze będą im robić sprawunki. Na początek raz w tygodniu. Skala akcji będzie dostosowywana do pojawiających się zgłoszeń.

– Zakupy będą realizowali nasi podopieczni z „Kawiarenki Pod Parasolem” (pod okiem pedagogów), którzy wykorzystywać będą umiejętności zdobyte podczas treningu umiejętności społecznych. To dla nich niezwykła możliwość, aby tym razem, jako wolontariusze, dać coś od siebie i pomóc innym. Wsparcie zapewniają niezawodne mamy z „Kawiarenki Pod Parasolem” oraz członkowie Zarządu naszego Stowarzyszenia. Jeśli znacie jakieś osoby starsze, dajcie im znać o możliwości pomocy w zakupach – apelują organizatorzy.

Seniorzy chcący skorzystać z takiej formy pomocy powinni przygotować szczegółową listę zakupów, na której znajdą się konkretne produkty, jak żywność, leki czy środki czystości. Później muszą zadzwonić pod nr 573 993 472 – podając listę zakupów i adres. W trakcie rozmowy zostanie ustalony sposób przekazania pieniędzy na sprawunki. Odbiór zakupów odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

fot. RSM

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze