Powiat

Dotychczasowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Powiecie Olkuskim, Piotr Grabarczyk został w sobotę ponownie wybrany na szefa partii w powiecie. Jego kontrkandydatem na to stanowisko był Miłosz Pałka (kandydat na Burmistrza MiG Olkusz w wyborach samorządowych w 2018 roku).

W sobotę 23 października w Platformie Obywatelskiej wybierano szefów struktur powiatowych, regionalnych i przewodniczącego partii. Głosowanie trwało od godziny 10 do 18.

Przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej PO w powiecie olkuskim Andrzej Domagała poinformował że na Piotra Grabarczyka oddano 62,5 procent ważnych głosów. Andrzej Domagała podał również że frekwencja w wyborach wewnętrznych PO wyniosła 91,5 procent.

W sobotę członkowie PO w powiecie olkuskim wybierali również Delegatów do Rady Regionu Małopolskiego. Na dwa miejsca do tego gremium kandydowało pięć osób: Janusz Cymer, Sebastian Piasta, Lidia Gądek, Miłosz Pałka oraz Jan Sarecki. Najwięcej głosów uzyskali: Janusz Cymer oraz Sebastian Piasta i to oni razem z Piotrem Grabarczykiem będą reprezentować struktury powiatowe w Radzie Regionu Małopolskiego Platformy Obywatelskiej.

Platforma Obywatelska w Powiecie Olkuskim

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze