Tak brzmiały wstępne założenia debaty o kulturze, która odbyła się w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu. Wzięli w niej udział olkuscy samorządowcy. Na spotkaniu, poza dyrektorem GSW BWA Stanisławem Stachem, który pełnił honory gospodarza, gościli przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Olkusz: burmistrz Dariusz Rzepka, przewodniczący komisji kultury i oświaty Rady Miejskiej Beniamin Maciej Bujas i naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Jacek Imielski oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Olkuszu: przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Dąbrowski i p.o. dyrektora Wydziału Promocji Jerzy Nagawiecki. Głos w dyskusji zabrał także przedstawiciel biura posła Jacka Osucha Andrzej Ćwikliński.

Na początku o sytuacji BWA, o ambitnych planach i zamierzeniach, mówił dyrektor BWA. Galeria Sztuki Współczesnej stara się być instytucją, która zajmuje się działalnością artystyczną – tak w sferze malarstwa czy rzeźby, jak literatury czy muzyki. I są to działania przede wszystkim w sferze kultury wysokiej. Z roku na rok rośnie liczba imprez, które znane są nie tylko w Olkuszu, ale i w całej Polsce.Zaliczyć do nich można Międzynarodowy Plener Malarski „Srebrne Miasto Olkusz”, Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Kazimierza Ratonia, Olkuskie Zaduszki Jazzowe. W samym 2010 roku w GSW BWA odbyło się około 70 wystaw, plenerów, warsztatów, spotkań, konkursów, koncertów, prelekcji i wykładów. W 2011 roku zaplanowane są kolejne nowe imprezy, m.in.: Konkurs Polski Południowej na jeden obraz, warsztaty plastyczne dla dzieci niepełnosprawnych, comiesięczne warsztaty literackie, kolejne koncerty i spotkania autorskie (m.in. na początku roku wieczory literackie z laureatami nagrody Nike: Andrzejem Stasiukiem i Eugeniuszem Tkaczyszynem-Dyckim, czy cenionym prozaikiem Januszem Rudnickim).
Ambitne plany i zamierzenia zostały skonfrontowane z sytuacją finansową miasta i powiatu. Końcowa wnioski są następujące: miasto i powiat są zadowolone z działalności BWA, z tego, że dzięki ważnym imprezom ogólnopolskim Ziemia Olkuska jest promowana nawet poza granicami kraju. Podkreślano wysoki poziom działalności BWA oraz fakt, że galeria potrafi pozyskiwać sponsorów. 
Źródło: www.sp.olkusz.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kazik
kazik
12 lat temu

masz racje w MOKu nie siedzą przy tak suto zastawionym stole

takto
takto
12 lat temu

a w Moku tyle ludzi i nic się nie dzieje hehehe brawo.