wybory urna

28. lutego w Bukownie odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej (MRM) w Bukownie. Jak przedstawia się harmonogram wyborów?

Przypomnijmy, że młodzi radni będą zajmować się m. in. upowszechnianiem idei samorządności wśród młodzieży, integracją i współpracą środowisk młodzieżowych na terenie Bukowna, organizacją aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym oraz podejmowaniem działań na rzecz zaspokajania potrzeb i oczekiwań młodych mieszkańców.

Kandydatów można zgłaszać do 26. stycznia w okręgowych komisjach wyborczych w: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz Urzędzie Miejskim. Każde zgłoszenie musi być poparte podpisami co najmniej pięciorga uczniów. Dzień później, 27. stycznia, listy kandydatów w trzech okręgach wyborczych zostaną podane do publicznej wiadomości. Od tego momentu przez miesiąc potrwa kampania wyborcza.

Wybory do Młodzieżowej Rady są powszechne, bezpośrednie, równe, większościowe i odbędą się w głosowaniu tajnym w trzech okręgach wyborczych:
– okręg nr 1 w Gimnazjum nr 1 – 5 radnych spośród uczniów tej szkoły,
– okręg nr 2 w Gimnazjum nr 2 – 2 radnych spośród uczniów tej szkoły,
– okręg nr 3 obejmujący teren Miasta Bukowno, z siedzibą w Urzędzie Miejskim w Bukownie – 8 radnych spośród uczniów innych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zamieszkałych w Bukownie.

Zgodnie z harmonogramem, głosowanie odbędzie się 28. lutego (w okręgach nr 1 i nr 2 w godzinach 10.00-15.00, a w okręgu nr 3 w godzinach 7.00-18.00). Głosujący uczniowie mogą zaznaczyć na karcie maksymalnie tyle nazwisk, ilu radnych jest wybieranych w danym okręgu. Kadencja MRM trwa dwa lata.

Tak samo jak w „dorosłych” radach, wybrane zostanie prezydium MRM oraz komisje. Radni zajmą się przede wszystkim podejmowaniem uchwał w sprawach dotyczących młodzieży, przedstawianiem opinii w sprawach dotyczących młodzieży organom administracji samorządowej, a także inicjowaniem i promowaniem działań o charakterze społecznym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym i ekologicznym. Sesje Młodzieżowej Rady będą odbywać się w trakcie roku szkolnego, w czasie wolnym od nauki, nie rzadziej niż raz na kwartał.

Wszystkie informacje na temat Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz wyborów znajdziecie na www.bukowno.pl/MRM

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
KOLxyzMłody Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KOL
KOL

[quote name=”Młody”]A kiedy olkuskie rady:
Młodzieżowa Rada Miejska i
Młodzieżowa Rada Powiatowa
podsumują i pochwalą się na łamach przeglądu swoimi osiągnięciami w minionym 2016 roku …[/quote]

Młodzieżowa Rada Miejska w Olkuszu przez ostatni rok zorganizowała Młodzieżowy Dzień Dziecka jak również zajęła się dofinansowaniem szkół gminnych (sprzęt sportowy, magnetofony itp). Druga sprawa jest obecnie na etapie realizacji, budżet na ten rok jest rownież zaplanowany, jeżeli tylko jest chęć poznania co zdziałalismy przez ostatni rok to nie ma problemu 🙂 polecam rownież śledzić profil Rady na fb. Co do rady powiatu to nie mój temat 🙂

xyz
xyz

A na wuj te rady? Obecni radni chcą swoim dzieciom zapewnić posady?

Młody
Młody

A kiedy olkuskie rady:
Młodzieżowa Rada Miejska i
Młodzieżowa Rada Powiatowa
podsumują i pochwalą się na łamach przeglądu swoimi osiągnięciami w minionym 2016 roku …