bida1

W piątek, 3 kwietnia, w godzinach rannych, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 w Bolesławiu doszło do zderzenia dwóch samochodów marki BMW. Obaj kierujący – mieszkańcy powiatów: olkuskiego i chrzanowskiego byli trzeźwi. Do Nowego Szpitala w Olkuszu przewieziono mieszkańca Michałówki. Po wykonaniu niezbędnych badań, poszkodowany wrócił do domu. Na miejscu wypadku przeprowadzono oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Trwa wyjaśnienie przyczyn zdarzenia.

Wielkopiątkowy wypadek w Bolesławiu był pierwszym i ostatnim tego typu poważnym zdarzeniem drogowym, do jakiego doszło na drogach powiatu przez okres Świąt Wielkanocnych. Oprócz wypadku na krajówce, przez cztery dni (od 3 do 6 kwietnia) doszło jedynie do trzech innych niegroźnych kolizji. Policjanci nie zatrzymali ani jednego kierującego, który prowadziłby samochód w stanie nietrzeźwości.

Zaangażowanych w działania akcji „Wielkanoc 2015” było łącznie 120 funkcjonariuszy prewencji i 36 z drogówki. Wszyscy na drogach powiatu egzekwowali u kierowców m.in. zapinanie pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach, a także właściwe korzystanie z komórkowych zestawów głośnomówiących.

bida2

 Fot. KPP Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o