1

19-letni pieszy został potrącony przez samochód. Mężczyzna zginął na miejscu. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olkuszu. Dopiero po jego zakończeniu, będzie wiadomo dokładne jaka była przyczyna i okoliczności tego wypadku.

Do wypadku doszło w niedziele tj. 3 listopada 2019 roku około godziny 5.20 na drodze wojewódzkiej nr 783 w Olkuszu. Kierujący samochodem osobowym marki Audi A6, 22-letni mężczyzna, który jechał w stronę Wolbromia, potrącił pieszego. 19-letni mężczyzna zginął na miejscu. Jak wstępnie ustalili policjanci, zdarzenie miało miejsce poza terenem zabudowanym, na nieoświetlonym odcinku drogi. Na razie nie wiadomo, w jakim kierunku poruszał się pieszy, będzie to przedmiotem prowadzonego w tej sprawie śledztwa.

Na miejscu wypadku obecny był Prokurator i biegły sądowy z zakresu wypadków drogowych.

Apelujemy o ostrożność na drodze i przypominamy o obowiązku korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Widoczność na drodze ma szczególne znaczenie. Wcześnie zapadający zmrok powoduje, że osoba poruszająca się po drodze bez jakichkolwiek elementów odblaskowych nie jest widoczna, a kierujący pojazdem zauważy ją w ostatniej chwili.

KPP Olkusz

3

2

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o