paragraf-kajdanki

W ostatnich dniach do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie czterech mieszkańców gminy Bukowno, podejrzanych o kradzieże z włamaniem do samochodów. Policjanci udowodnili mężczyznom dziewięć przestępstw.

Łupem złodziei na przestrzeni kilku miesięcy padły radioodtwarzacze, narzędzia, artykuły spożywcze oraz kosmetyki. Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać.

Sprawę zapoczątkowała interwencja patrolu prewencji 27 lutego 2015r. Wtedy, o godz. 3:15 w nocy, policjanci nadzorując jedną z dzielnic Olkusza zauważyli zaparkowane w poprzek drogi audi oraz dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Jeden z nich ostatecznie został zatrzymany. Okazało się, że chwilę wcześniej zatrzymany mężczyzna i jego wspólnik włamali się do tego samochodu. Policjanci w drodze prowadzonego śledztwa ustalili, że w złodziejski proceder zamieszani byli jeszcze dwaj inni mieszkańcy gminy Bukowno. Cała czwórka przez kilka ostatnich miesięcy działała wspólnie. Dwóch ze złodziei już wcześniej było karanych za kradzież z włamaniem, jazdę po pijanemu oraz fałszerstwo. Dwóch kolejnych do tej pory nie miało na swoim koncie żadnych problemów z prawem. Do teraz. Za popełnione czyny wszystkim mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze