Olkusz

Grudzień to zawsze miesiąc wielu świątecznych spotkań. Niestety, panująca pandemia sprawiła, że w tym roku bożonarodzeniowy czas jest inny niż zwykle. Jednak bez względu na okoliczności, zwłaszcza w tym wyjątkowym okresie nie można zapomnieć o najbardziej potrzebujących. Dlatego też X Świąteczne Spotkanie Wigilijne organizowane przez ministra Jacka Osucha, Stowarzyszenie „Realne Marzenia” z Zedermana oraz Darczyńców odbyło się w innej niż dotychczas formule.

Do ubiegłego roku miejscem Świątecznych Spotkań Wigilijnych był olkuski rynek. Teraz tradycyjne kolędowanie zamieniono na akcję dostarczania paczek  najbardziej potrzebującym mieszkańcom Ziemi Olkuskiej. Było to możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli.

– Już od 10 lat w szczególny sposób wspieramy tych, którzy z powodów trudnej sytuacji materialnej lub życiowej nie mogą w pełni cieszyć się Świętami Bożego Narodzenia. Świąteczne Spotkania Wigilijne i związane z nimi akcje charytatywne na stałe wpisały się w bożonarodzeniowy krajobraz Ziemi Olkuskiej i z całą pewnością będziemy kontynuować naszą tradycję w kolejnych latach – mówi minister Jacek Osuch.

W ramach świątecznej akcji wraz z Powiatem Olkuskim i Nadleśnictwem Olkusz wydawano także mieszkańcom choinki.

fot. organizatorzy

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze