Olkusz

Przy okazji XXXIX Spartakiady Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Olkusz, na stadionie OSW „Czarna Góra” odbyła się ceremonia dekoracji najlepszych drużyn w ramach XIII Memoriału Juliana Kazibuta w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Triumfatorzy poszczególnych kategorii wiekowych w obecności miejskich włodarzy oraz Zarządu SPR Olkusz odebrali pamiątkowe trofea oraz nagrody rzeczowe.

To już niejako tradycja, że podsumowanie sportowych wydarzeń związanych z Memoriałem Juliana Kazibuta, odbywa się przed startem lekkoatletycznych zmagań uczniów szkół podstawowych i średnich. Wydarzenie łączy dwa sportowe święta, w których „Królowa Sportu” na wstępie oddaje pierwszeństwo szczypiorniakowi.

W tegorocznej edycji Memoriału, przez cztery turniejowe dni na parkiecie zobaczyliśmy ponad 300 zawodniczek i zawodników z różnych szkół, zarówno miejskich, jak i wiejskich. Najliczniejsze grono uczestników stanowili chłopcy z podstawówek, bowiem do gry zgodnie z wcześniejszymi zgłoszeniami przystąpiło aż 10 zespołów, z których najlepiej wypadła reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu. Dla „Czwórki” to pierwszy taki tytuł w historii Memoriału. Wśród dziewcząt w tej samej kategorii wiekowej, już po raz kolejny swoją dominację potwierdziły uczennice SP nr 9.

Kategorię starszą, a więc szkół średnich wygrały drużyny IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu. IV LO u dziewczyn panuje w tej hierarchii już od kilku lat, natomiast „Mechanik” odzyskał mistrzostwo wśród panów, strącając z tronu „Budowlankę”, czyli ekipę Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu.

W trakcie środowej dekoracji, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci handballowych piłek, trafiły do wszystkich uczestników turnieju. Ci, którzy stanęli na podium, z rąk organizatorów otrzymali również puchary oraz medale, a zwycięzcy poszczególnych turniejowych dni także bony na kwotę 550 zł, do wykorzystania na zakup sprzętu sportowego.

Gratulacje oraz nagrody wręczali przedstawiciele miejskich władz, na czele z burmistrzem Romanem Piaśnikiem, jego zastępcą Dariuszem Murawskim, a także dyrektorem MOSiR-u Jackiem Bujasem. Ze strony Klubu swoje powinności sprawowali Prezes SPR-u Marcin Kubiczek oraz wiceprezes Katarzyna Polak.

Nagrody ufundowali: Przedsiębiorstwo Arkop Sp. z o.o., Zakłady Górniczo Hutnicze „Bolesław” w Bukownie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz olkuskie Biuro Nieruchomości Vestalia Property.

SPR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze