Olkusz

W niedzielę 4 czerwca, SPR Olkusz był gospodarzem zmagań najmłodszych szczypiornistek i szczypiornistów, w ramach Mini Handball Kids. We wspólnych zajęciach sportowych oraz turnieju towarzyskim z racji obchodzonego trzy dni wcześniej Międzynarodowego Dnia Dziecka, oprócz dwóch drużyn Lwiątek, udział wzięły także zespoły z Busko-Zdroju oraz Zabrza.

To był niezwykle pracowity dzień dla uczestników niedawnych zmagań. Na parkiecie Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu zameldowali się najmłodsi adepci piłki ręcznej z trzech lokalizacji, aby w towarzystwie i zarazem pod czujnym okiem swoich trenerów, odbyć prawdziwą lekcję szczypiorniaka.

Na początek wspólne zajęcia sprawnościowe z elementami szczypiorniaka, gdzie liczyły się spryt, zwinność oraz celność. Do tego krótki wykład na temat zdrowego odżywiania u młodych sportowców, a na koniec mini turniej szkoleniowy, w którym każdy zagrał z każdym, na dwóch boiskach jednocześnie. SPR Olkusz wystawił dwie drużyny. Jedną stanowiły dziewczynki z młodszego rocznika ligowej drużyny Dzieci, natomiast w drugiej zagrali podopieczni Akademii Piłki Ręcznej. Ponadto do rywalizacji stanęły ekipy: TS ASY Sparta Zabrze oraz Handballove Busko Kids.

W trakcie podsumowania wydarzenia, każdy z jego uczestników otrzymał okolicznościowy medal oraz słodki upominek, a także dostał zaproszenie do Olkusza na kolejne tego typu przedsięwzięcia. Oczywiście nie mogło też zabraknąć życzeń, z okazji Dnia Dziecka. Było głośno, kolorowo, aktywnie i smacznie. Czego chcieć więcej na początku handballowej drogi?

SPR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze