W najbliższą środę, 18 listopada, o godz. 9 w II Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu odbędzie się spotkanie z księdzem biskupem Antonim Długoszem – krajowym duszpasterzem młodzieży nieprzystosowanej społecznie. To kolejne z cyklu spotkań organizowanych przez księdza Przemysława Kocjana, katechetę i wikariusza parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Olkuszu.
Ks. Antoni Długosz jest biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej. Od lat zajmuje się problemami współczesnej młodzieży, która  pozostawiona „sama sobie” wpada w problemy życiowe.

Ksiądz biskup zajmuje się m.in. narkomanią ludzi młodych. Jest autorem ksiązki ,,Narkomania – ucieczka donikąd”. Biskup Antoni Długosz w Mstowie pod Częstochową założył także Katolicki Ośrodek Leczenia Uzależnień „Betania”. W tym miejscu narkomanii uczą się  jak zerwać ze zgubnym nałogiem i jak wrócić do normalnego społeczeństwa.
– Chcemy uczulić młodych ludzi na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Biskup Antoni Długosz jest ogromnym autorytetem w tej dziedzinie. Z uwagi na swój osobisty kontakt z ludźmi uzależnionymi ksiądz biskup może przekazać prawdziwe świadectwo o tym groźnym problemie, jaki dotyka wielu młodych ludzi – podkreśla ks. Przemysław Kocjan, organizator spotkania.

Źródło: Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments