63 uczniów wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Legionowej i Żołnierskiej, jaki odbył się 9 listopada w Bydlinie. Gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa w Bydlinie.
– Pieśń żołnierska i legionowa to hasło, pod którym już po raz ósmy zgromadziliśmy się na wspólnym śpiewaniu. Chcemy w ten sposób ocalić od zapomnienia pieśni naszych rodziców, dziadków i pradziadków, ukryte gdzieś głęboko w pamięci – wyjaśniają organizatorzy.
W konkursie wzięli udział uczniowie z pięciu szkół: z Jaroszowca, Ryczówka, Jeżówki, Olkusza i Bydlina – gospodarza imprezy.
W kategorii klas I – III pierwsze miejsce przyznano Wiktorii Dąbrowskiej ze Szkoły Podstawowej w Bydlinie oraz Hubertowi Milanowskiemu i Klaudii Straszak (Bydlin).

Przyznano też dwa drugie miejsca: „Wesołym nutkom” z Jaroszowca i reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 5 z Olkusza. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała grupa „Trele Morele” z Kwaśniowa.
W kategorii klas IV – VI zwyciężył Piotr Dregan z Bydlina. Dwa drugie miejsca przyznano grupie „Wiewióry” z Jaroszowca i Mariuszowi Bretnerowi (SP Bydlin). Trzecie miejsce zajęła reprezentacja z Jeżówki, a wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa z Ryczówka.
Organizatorami konkursu byli: Paweł Milanowski (dyrektor szkoły), Elwira Kulawik, Iwona Dyczewska, Agata Grzanka i Józefa Kamionka.
Źródło: www.gmina-klucze.pl

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o