Skok po piłki
21 lipca. Sprzęt sportowy padł łupem nieustalonych osobników, którzy włamali się do pomieszczeń gospodarczych klubu sportowego LKS Bukowianka w Bukownie. Złodzieje ukradli sześć piłek, trzy pary butów sportowych i pięć bidonów.
Odjechał rowerem
21 lipca. Rower górski zniknął z piwnicy bloku przy ulicy Legionów Polskich w Olkuszu. Złodziej włamał się do pomieszczenia, zrywając kłódkę zabezpieczającą drzwi. Poszkodowana, mieszkanka Olkusza, wyceniła straty na 2 tysiące złotych.
Potrącona na targu
22 lipca. Starsza kobieta została ranna w wypadku, do jakiego doszło w okolicach targowiska przy ul. Świętokrzyskiej w Olkuszu. 60-letnią mieszkankę miasta potrącił kierujący bmw 27-letni olkuszanin, gdy przechodziła przez jezdnię. Poszkodowana trafiła do szpitala ze złamaną nogą.
Ukradli nawet ciuchy
22 lipca. Bez pieniędzy, telefonów komórkowych, dokumentów a nawet ubrań zostały dwie nastolatki z Bukowna. Tak fatalnie zakończyło się dla nich korzystanie z ochłody na basenie przy ulicy Czarnogórskiej w Olkuszu. Gdy kąpały się, nieustalony osobnik ukradł wszystkie ich rzeczy. 15-latka i jej o dwa lata strasza koleżanka szacują straty.
Mali złodzieje
22 lipca. Zaledwie 10 lat miał najmłodszy sprawca kradzieży, do jakiej doszło na ulicy Głównej w Bolesławiu. Trzech chłopców włamało się do  zamontowanej na ścianie kiosku  skrzynki z prasą. Ze środka ukradli gazety należące do mieszkanki Bolesławia. Chłopców w wieku 10, 12 i 13 lat zatrzymali policjanci z Bukowna. Mundurowi odzyskali skradzione czasopisma. Dla dzieci i ich rodziców sprawa zakończy się w sądzie rodzinnym.
Na „pasówkę”
24 lipca. Telefon komórkowy straciła 36-letnia olkuszanka. Nieznany sprawca włamał się do podręcznej szafki w jednej z firm przy ulicy Wyzwolenia w Bolesławiu. Złodziej użył dopasowanego klucza. Poszkodowana wyceniła straty na 500 złotych.
Ukradł dziecku telefon
25 lipca. Nastolatek okradł 12-letnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło na ulicy Polnej w Olkuszu. 16-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej wyrwał dziecku telefon komórkowy. Policja zatrzymała złodzieja i odzyskała aparat wart 500 złotych.
Skok na komis
25 lipca. Aparaty komórkowe wartości 5 tys. złotych zniknęły z komisu przy ulicy Szpitalnej w Olkuszu. Nieznani złodzieje weszli do budynku przez otwarte okno, a następnie wyłamali zamki w drzwiach do sklepu.
Dziury w oponach
25 lipca. Nieustalony wandal  na ulicy Kapitana Hardego w Olkuszu przebił opony w pięciu zaparkowanych tam pojazdach. Właściciele samochodów oceniają straty.
Stracił narzędzia
25 lipca. Na 5 tysięcy złotych olkuszanin wycenił straty spowodowane przez złodziei. Nieznani sprawcy włamali się do jego domu przy ulicy Mickiewicza. Z wnętrza ukradli elektronarzędzia.
Włamanie „na bani”
26 lipca. Potężny kac i złamana noga to bezpośrednie skutki ostrej pijatyki, jaką zafundował sobie mieszkaniec Bukowna. Inne konsekwencje 41-latek odczuje wkrótce, gdy policja postawi mu zarzut usiłowania włamania.
Do tego zdarzenia doszło w nocy przy ulicy Reymonta w Bukownie. Pijany mężczyzna postanowił dostać się do prywatnego domu przy tej ulicy. Wdrapał się na pierwsze piętro i usiłował sforsować drzwi balkonowe. Intruza zauważył właściciel domu. Przestraszył się i zepchnął go z parapetu. Mężczyzna spadł z wysokości kilku metrów i złamał sobie nogę. Do działania zagrzewały go buzujące mu w krwioobiegu promile. Podczas badania na alkomacie wydmuchał ich aż trzy.
Zostawili łup
26 lipca. Złodzieje okradli auto, a potem porzucili swój łup. Do takiego zdarzenia doszło na Osiedlu Trzydziestolecia w Wolbromiu. Nieznani sprawcy włamali się do poloneza caro. Z wnętrza auta zginęły: radioodtwarzacz CD, skrzynka narzędziowa z kluczami, zaciskarka do kabli koncentrycznych, lutownica, kurtka, koło zapasowe i podnośnik samochodowy. Wszystkie te przedmioty policjanci odnaleźli nieopodal okradzionego pojazdu.
Dwa promile na skuterze
29 lipca. W ręce policji wpadł pijany kierowca. Mundurowi zatrzymali na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu kierującego skuterem. 23-letni mieszkaniec Troksa miał we krwi prawie dwa promile alkoholu.
Alicja Renkiewicz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o