siekiera1

W czwartek 29 grudnia przed godz. 11:00 w centrum miasta rozegrały się sceny niczym z amerykańskiego filmu. Mężczyzna w wieku 25 lat, w jednym ze sklepów zażądał wydania gotówki – grożąc ekspedientce siekierą. Złodziej zbiegł z miejsca rabunku. Zatrzymano go ze swoim kompanem w rejonie ul. Skalskiej. Sprawcy rozboju, który posłużył się niebezpiecznym narzędziem, grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 12 lat.

O całym zajściu olkuską policję telefonicznie powiadomiła anonimowa osoba. – Do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna. Jego twarz przysłaniała siekiera2chusta. Sprawca napadu przystawił ekspedientce siekierę do szyi i zażądał wydania pieniędzy. Kiedy już zabrał łup, uciekł ze sklepu ze swoim towarzyszem, który czekał przed drzwiami – przybliża nieco tę niecodzienną sytuację oficer prasowy KPP, mł. asp. Marcin Dzięcioł. Obu mężczyzn w rejonie ul. Skalskiej, po krótkim pościgu, ujęli funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oraz Zespołu Dzielnicowych. Przy jednym z zatrzymanych, za paskiem u spodni znaleziono siekierę. To właśnie tym narzędziem posłużył się sprawca rabunku. Policjanci w plecaku znaleźli także nóż. – Mężczyźni, obaj w wieku 25 lat – mieszkańcy powiatu olkuskiego i chrzanowskiego, trafili do aresztu olkuskiej komendy – dodaje mł. asp. Dzięcioł. W trakcie przeszukania udało się odzyskać skradziony w sklepie utarg o równowartości 280 zł. Policjanci badający sprawę ustalili ponadto, że około godz. 10:00, w rejonie ul. Kościuszki przy Super-Samie, jeden z zatrzymanych mężczyzn również grożąc siekierą, zażądał od przypadkowo napotkanej kobiety wydania pieniędzy. Zastraszonej pieszej ukradł 3 zł.

– Poszukujemy pokrzywdzonej oraz świadków zajścia, które miało miejsce 29 grudnia br., obok Super-Samu na ul. Kościuszki w Olkuszu. Wówczas mężczyzna przystawiając kobiecie do ciała siekierę zażądał wydania pieniędzy. Pokrzywdzoną może być kobieta w wieku 35-60 lat. Prosimy o kontakt pod bezpłatnym nr telefonu 997, lub do policjanta bezpośrednio prowadzącego postępowanie 32 / 6478256 – prosi o pomoc w celu wyjaśnienia sprawy, oficer prasowy olkuskiej policji, Marcin Dzięcioł.

Fot: KPP Olkusz

17
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
17 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
maluch2jajcomisiekObywatelkolo Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
maluch2
maluch2

Icek nie Icek ale siekierkę miał konkretną. To sobie bydle posiedzi!

jajco
jajco

To jakiś Icek a straszyli Chińczykami

misiek
misiek

BRAWO

Obywatel
Obywatel

Brawa dla policji, ale przecież od tego jest. Zdjęcie rzeczywiście mało stosowne, więcej wyczucia…

kolo
kolo

Zdarza się, że czasem i policjanci robią coś pożytecznego. To właśnie było takie „coś”. Cieszy mnie to, że po ulicach mojego maista spacerować będzie mniej tego typu ludzi.

czub
czub

Witam,
Policjanci są od tego, żeby łapać przestępców, strzec porządku publicznego, zapewniać bezpieczeństwa obywateli itd.., a nie są od tego, żeby sobie cykać „bohatersko-facebookowe” fotki z przestępcami. Zupełnie inaczej by to wyglądało, gdyby sfotografowano chociażby samego zatrzymanego.
A tak swoją drogą, ciekawi mnie powtarzające się w artykule słowo: „Super-Sam”, czy czasem nie powinno być napisane „Supersam”? Jeśli mam rację, to gratuluję autorowi umiejętności pisania, jeśli się mylę – to zwracam honor.
Z ukłonami

marcin55
marcin55

Siekierka całkiem, całkiem. Nożyk zresztą też. Ciesze się , że ta dwójka nie będzie dłużej chdzić po ulicach. Za tydzień może wpadłby im do łba pomysł żeby na zakupy ruszyć z piłą spalinową? To dopiero byłby amerykański film;)

olkuszanin1
olkuszanin1

Ta „gni.a” w środku jest rozbawiona, bo imprezę sylwestrową ma już zapewnioną w więzieniu. I to za darmo! Trafi tam gdzie jego miejsce. Miejmy nadzieję, że wyrok będzie sprawiedliwy i dostanie 12 lat!

Kris
Kris

Przepraszam, ale czy policjanci nie płacą podatków? Więc zgodnie z tym co napisał „Czytelnik” pensje płącą sobie sami. Poza tym rozbawiony jest tylko przestępca, którego prowadzą. Sądzę, że gdyby go nie zatrzymali nadal bawiłby się w Janosika w Olkuszu

BABY
BABY

[quote name=”Czytelnik”]Skandaliczne zdjęcie. Gdzie powaga, gdzie szacunek dla obywateli?! Widać, że panowie policjanci świetnie się bawią. Dodajmy, pensje płacą im podatnicy… Przykre, że ktoś nie ma wyczucia, że to niestosowne.[/quote]
Jeżli praca komuś sprawia satysfakcję i przyjemność to niech się śmieje ile chce. POnadto jeśli policjanci zatrzymuja takich bandytów, bo inaczej ich nazwać nie można, należy im się szacunek z naszej strony. Proszę spojrzeć tez artykuł o pożarze w Krzywopłotach. Więc chwalmy olkuskich policjantów i srażaków bo spisuja się nieźle. Brawo!

nikos
nikos

Aj tam, czepiacie się zdjęcia. Bandzior jest rozbawiony całą sytuacją co świadczy o jego rozbuchanym „ego” i „wysokim” ilorazie inteligencji. Ja nie widzę, żeby Panowie Policjanci śmiali sie od ucha do ucha. Co najwyżej jeden z nich, ten po lewej, ma lekko skrzywioną twarz. Bandyci zostali szybko zatrzymani i to jest najważniejsze. NIe chcial bym taka sytuacja spotkala moją matkę! Szacunek

Czytelnik
Czytelnik

Skandaliczne zdjęcie. Gdzie powaga, gdzie szacunek dla obywateli?! Widać, że panowie policjanci świetnie się bawią. Dodajmy, pensje płacą im podatnicy… Przykre, że ktoś nie ma wyczucia, że to niestosowne.

starsza
starsza

Według mnie to jest fotka pozorowana.Trochę powagi
panowie POLICJANCI

Aleksi
Aleksi

mnie zaje… piątkę ! 😆

visitor
visitor

Wie ktoś może jak się nazywa ten policjant po lewej?

fotograf
fotograf

co to mać? braterstwo policji z przestępcami czy fotka pozowana? :-* Rzeczniku Łukaszu wróć 🙂

czytelnik
czytelnik

a na fotce wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci :lol
Ukradł 3 zł 😀 :