w mechaniku 117

08 lutego 2016 nasza grupa Jagódek została zaproszona do Zespołu Szkół Mechanicznych w Olkuszu na warsztaty techniczno-chemiczne. Warsztaty te były prowadzone przez kilku nauczycieli, a uczniowie tamtejszej szkoły zachęcali naszych milusińskich do zapoznawania się z nowymi technikami. Wszystkie dzieci mogły spojrzeć przez okular mikroskopu na przygotowane wcześniej rekwizyty. Kolejną atrakcją dla dzieci była wizyta w sali chemicznej, w której mogliśmy obserwować zachodzące zjawiska takie jak wybuchy oraz zmiany koloru cieczy, powstałe na skutek połączenia różnych substancji chemicznych.

w mechaniku 060

Dzieci miały również okazję osobiście sprawdzić jak można za pomocą telefonu komórkowego sterować zabawkami wykonanymi z klocków lego. Punktem kulminacyjnym, a zarazem zwieńczeniem naszej wycieczki był pokaz możliwości drukarki 3D. W prezencie wszystkie dzieci otrzymały słonika wcześniej wykonanego przez wspomnianą drukarkę.

w mechaniku 109

Wycieczka okazała się trafionym pomysłem, a atrakcje przygotowane przez Zespół Szkół Mechanicznych spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony naszych dzieci.

E. Urbaniak Przedszkole nr 13

w mechaniku 006

w mechaniku 019

w mechaniku 096

w mechaniku 070

w mechaniku 101

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o