Wolbrom

7 czerwca 1923 r. w Wolbromiu urodziła się pani Aleksandra Tuchowska, z domu Chaberko. Urocza Stulatka swój jubileusz obchodziła otoczona liczną rodziną w swoim rodzinnym mieście, w którym spędziła całe swoje życie.

Pani Aleksandra, córka Wiktorii i Władysława, miała 2 siostry (w tym swoją bliźniaczkę) i 2 braci. Długowieczność być może odziedziczyła po swojej mamie, która dożyła wieku 97 lat. Ukończyła szkołę powszechną, a następnie rozpoczęła naukę w szkole zawodowej „Skałka” w Bukownie. Niestety – jej dalszą edukację przerwał wybuch wojny. Po jej zakończeniu, aż do urodzenia pierwszego dziecka w 1951 r., pracowała w Ewidencji ludności wolbromskiego Magistratu. Potem poświęciła się rodzinie. Ukochany mąż Edward, z którym zawarła małżeński w lipcu 1949 r., pracownik umysłowy w wolbromskim Stomilu, odszedł w 2006 roku. Wspólnie wychowali czworo dzieci: Ewę, Marka, Urszulę i Annę, mieli ośmioro wnuków oraz – na dzień dzisiejszy – 16 prawnuków (kolejne „w drodze”).

Przez całe życie urocza Stulatka cieszyła się dobrym zdrowiem, pogodnym usposobieniem, a sprawność umysłową utrzymywała rozwiązując krzyżówki. Wielką radość sprawiała jej praca na działce oraz przyblokowym ogródku. Jak podkreślają bliscy, niezwykle cenną wartość w jej życiu zawsze stanowiła wiara i codzienna modlitwa, dzięki którym potrafiła pokonywać trudne chwile i patrzeć z optymizmem w przyszłość.

Od kilku lat pani Aleksandra Tuchowska wymaga całodziennej opieki, którą zapewniają jej córki.

Przyłączając się do powinszowań dla Jubilatki, życzymy jej jeszcze wielu dobrych dni w otoczeniu kochających bliskich.


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze