0 przedszkole 8 za oknem plucha-001

Za oknem robi się coraz bardziej ponuro, niektórych ogarnia jesienne znużenie, ale na szczęście radość z tej pory roku czerpią najmłodsi, którzy jesień widzą w zupełnie innych barwach. W Przedszkolu Nr 8 w Olkuszu wszystkie dzieci wiedzą, że z jesienią różnie bywa. Często padają deszcze, wieje silny wiatr, a na dworze robi się coraz zimniej. Jednak barwy jesieni są bardzo piękne i mogą dać wiele przyjemności. Zwłaszcza, gdy wykorzystamy je podczas jesiennego balu.

Celem balu, który odbył się dnia 30.10.2012r. było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Biletem wstępu na bal były jesienne elementy wspólnie przygotowane przez dzieci i nauczycielki. Już od rana zagościły w przedszkolu jeżyki, kasztanki, borowiki, muchomorki, biedronki, motyle i wiele innych przecudnych postaci. To dzieci z grupy „Biedronki” pod kierunkiem pań: Ewy Głąbek i Katarzyny Jakubas wystąpiły w rewelacyjnym jesiennym przedstawieniu, które było jednym z elementów Balu Jesiennego.

 

Jesienne stroje zaprojektowane przez rodziców budziły podziw i zachwyt. Pani Jesień przygotowała dla dzieci liczne zabawy, konkursy i zagadki. Ponadto dzieci wzięły udział w quizie o tematyce jesiennej, podczas którego utrwalały zdobyte wiadomości. Pani Jesień zaprosiła też wszystkich przedszkolaków do wspólnej zabawy przy muzyce. Były korowody, kółeczka i wężyki, zabawy integracyjne. Bal z Panią Jesienią przebiegał w miłej, radosnej atmosferze, dostarczając wszystkim wielu wrażeń, a Pani Jesień obiecała odwiedzić przedszkolaków już za rok. Każdy maluch zapamiętał ten dzień na długo i na pewno czekać będzie na następny z niecierpliwością.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze